Ostří hoši stříleli a taktizovali. Zásahový tým kraje přivezl z mistrovství medaili
Při mistrovství panovalo neskutečné horko, účastníci si sáhli na dno svých sil. Foto: PČR
Most

Ústecký kraj – Do policejního areálu ve Frýdku-Místku a na střelnici do Staré Bělé se o víkendu sjeli policisté zásahových jednotek z celé republiky, ale také ze sousedních státu, jelikož se zde uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí. Hlavním organizátorem této prestižní akce bylo letos Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje spolu s Útvarem policejního vzdělávání a služební přípravy a Sportovním klubem policie Ostrava.

 

Mistrovství se zúčastnily týmy 7 krajských policejních ředitelství, tým Útvaru rychlého nasazení, týmy speciálních policejních jednotek Dukovany a Temelín a dále týmy ze slovenské Žiliny a polských Katowic. Celkem tedy 12 družstev čítajících každé pět policistů.

„Skladba disciplín byla náročná a prověřila soutěžící po všech stránkách, fyzických i psychických. Jednalo se o disciplíny nejen taktické, ale i silové a technického typu, nechyběla „záchranářská“ stanoviště. Policistům neulehčovalo klání ani velmi teplé počasí, které v těchto dnech panovalo. Ba naopak. Mnozí si sáhli na dno svých sil a každý, kdo disciplíny zvládl, byl vítězem," zhodnotila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Slavnostní vyhlášení výsledků mistrovství proběhlo dnes v podvečer. Vyhlašovaly se tři nejlepší týmy a samostatně vítěz střelecké soutěže. Všichni obdrželi medaile, diplomy, poháry a nechyběly hodnotné ceny. Gratulace k výborným výkonům zazněla z úst policejního prezidenta genpor. Martina Vondráška a ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brig. gen. Tomáše Kužela.

Vítězem Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí pro rok 2023 se stalo družstvo Útvaru rychlého nasazení.

1. místo Útvar rychlého nasazení

2. místo Zásahová jednotka Ústeckého kraje

3. místo Zásahová jednotka Jihočeského kraje

„Těm nejlepším gratulujeme a všem zúčastněným poklona nad nasazením, se kterým celou náročnou soutěž absolvovali, a skvělými výkony, které předvedli," uzavírá mluvčí Jiroušková.

 

policejní mistrovství 2

 

policejní mistrovství

 

policejní mistrovství na výšku

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru