Zloděj nafty se vydával za řidiče TAXI. Foto: PČR
Most

Teplice – Tepličtí policisté pátrali po zloději, který tankoval na čerpacích stanicích naftu do kanystrů a poté vždy bez zaplacení ujel. Tyto případy se stejným účastníkem a vozidlem byly zaznamenány nejen v teplickém okrese, ale také v Ústí a Chomutově.

Fotografie vozidla s řidičem byla rozšířena v rámci pátrání mezi policisty. V uplynulých dnech jela policistka z obvodního oddělení Prosetice ve svém volnu směrem na Chomutov a v tu chvíli spatřila před sebou právě dotyčné vozidlo z pátrací relace. „Začala ho pronásledovat a přitom si zavolala na pomoc policejní hlídku, kterou naváděla, kudy naftový zloděj jede. Policisté následně vozidlo zastavili a řidič se poté na policejní služebně pod tíhou důkazů  přiznal," uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Dotyčný uvedl, že jako maskování používal ke krádežím odcizené registrační značky a označení vozidla taxi. Celkem se mu podařilo prokázat 7 újezdů se škodou přes 23 tisíc korun.  Navíc bylo zjištěno, že 41letý muž neměl za volantem co dělat, neboť má soudně uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru