Ilustrační snímek. Zdroj: MM Děčín
Most

Děčín – Město Děčín vydalo vyhlášku, která reguluje používání zábavní pyrotechniky. Zákaz se týká vybraných veřejných prostranství ve městě. Předpis bude účinný od 30. prosince, tedy po 15 dnech od jeho vyvěšení. Děčín se tak s omezením přidává k sousednímu Ústí nad Labem.

V Ústí nad Labem zastupitelé vyhlášku projednali už v polovině roku. Informovali jsme o tom ZDE.

V Děčíně taktéž ve vyhlášce město vyjmenovalo území, kterých se omezení týká. „Vyhlášku jsme připravili na základě podnětů občanů města, kteří si stěžovali na používání zábavní pyrotechniky. Ta s sebou nese řadu problémů, jako je ohrožení životů, plašení či stresování zvířat nebo poškozování veřejného pořádku ve městě,“ říká primátor města Jiří Anděl.

Cílem vyhlášky je omezení používání pyrotechniky zejména v blízkosti nemocnice, pobytových zařízení pro seniory nebo hendikepované občany, dále v okolí zoologické zahrady nebo městského útulku pro zvířata. „Platnost vyhlášky na celé území města bohužel nemá oporu v zákoně a příslušné judikatuře, proto jsme vybrali konkrétní území města, kde bude zakázáno používání pyrotechniky, “ doplnil Jiří Anděl.

Zákaz je celoroční s výjimkou noci z 31. prosince na 1. leden, tedy silvestrovské noci spojené s rodinnými oslavami příchodu nového roku. Obecně závaznou vyhlášku města Děčín č. 6/2023, k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku na veřejných prostranstvích, kterou se reguluje používání zábavní pyrotechniky, schválilo Zastupitelstvo města Děčína 14. prosince 2023. Přílohou vyhlášky je výčet veřejných prostranství, kde je používání pyrotechniky zakázáno.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru