Během jediné hodiny vyjížděli hasiči k 17 událostem v souvislosti se silným větrem. Foto: HZS Ústeckého kraje
Most

Ústecký kraj – Až do čtvrteční půlnoci platí výstraha před silným větrem, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav. Silný nárazový vítr je doprovázen občasným deštěm. Hasiči již měli po celém kraji několik výjezdů, kdy museli ze silnic odstraňovat popadané stromy a větve ze silnic.

„Mezi 12:00 a 13:00 vyjely jednotky v Ústeckém kraji k 17 zásahům na popadané stromy a větve na komunikacích. Na Děčínsku to bylo 8 zásahů. Na Lounsku 3 zásahy. Na Mostecku 3 zásahy. Na Chomutovsku, Litoměřicku a Teplicku po jednom zásahu," sepsali přehled výjezdů hasiči za jednu jedinou hodinu.

Meteorologové vydali varování před nebezpečím úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi a upozorňují na možné komplikace v dopravě. „Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," uvádí Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru