Vítězný tým reprezentoval Ústecký kraj. Jde o primány Gymnázia Jateční Ústí nad Labem. Foto: ČSOB
Most

Ústí nad Labem – Finále Filipova poháru ovládl tým Já a tečka Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem. Soutěž, jejímž cílem je otestovat finanční gramotnost dětí, se letos konala již potřetí. Jejím organizátorem je ČSOB.

Filipův pohár je určen pro žáky 6. tříd základních škol nebo prim víceletých gymnázií. Formou pěti interaktivních her testuje znalosti dětí nejen v oblastech zacházení s penězi, hospodaření, domácnosti nebo moderních platebních metod, ale i bezpečného pohybu na internetu a kyberbezpečnosti. Hry připravili odborníci z ČSOB ve spolupráci s Českou asociací science center, Českou národní bankou a Policií ČR.

Děti se během soutěžního dne mohly například vžít do role úvěrového specialisty nebo si vyzkoušet hospodaření s rodinným rozpočtem. V rámci hry Velká kryptokrádež – závod s časem se zase staly policejními vyšetřovateli. Nejlépe si v soutěži vedl tým z Ústeckého kraje, druhý skončil tým z Jihočeského kraje a na třetím místě se umístili žáci z Olomouckého kraje.

Vítězové si odnesli hodnotné ceny. Součástí slavnostního finále bylo předání ceny Zlatý Filip pro inspirativní pedagogy. Cenu získala Mgr. Jana Doležalová ze ZŠ Smetanova Vimperk.

Z krajského kola do finále postoupilo 14 pětičlenných týmů. Odehrálo se v pondělí 29. ledna v budově České národní banky v Praze. Týmy během dne soutěžily celkem v 5 interaktivních hrách z oblasti peněz, financí a kybernetické bezpečnosti. Hry připravili odborníci z ČSOB ve spolupráci s Českou asociací science center, ČNB a Policií ČR.

Aplikaci můžou využívat studenti ze všech tříd bez omezení, a to samozřejmě i mimo Filipovu olympiádu. Kdykoli. Filip umí oslovit všechny děti od 10 do 15 let. A vyučující s ním mohou oživit výuku finanční či digitální gramotnosti.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru