Foto: Policie ČR
Most

Brozany nad Ohří - Metodické cvičení se odehrálo ve čtvrtek 11. dubna v Brozanech nad Ohří a simulovalo útok nebezpečného ozbrojeného pachatele v budově základní školy, na jehož konci byli zranění i mrtví. Cvičení zorganizované Územním odborem Policie ČR v Litoměřicích se kromě policistů zúčastnili také příslušníci HZS ÚO Litoměřice a členové Sboru dobrovolných hasičů Brozany nad Ohří.

Společné přípravy složek IZS na mimořádné události a součást opatření na ochranu tzv. měkkých cílů se zúčastnilo na 60 příslušníků integrovaného záchranného systému.

Foto: Policie ČR

Cílem cvičení bylo navození situace útoku aktivního střelce v budově školy od prvotního oznámení na tísňovou linku 158 až po eliminaci pachatele současně s dalšími úkoly jako je zajištění bezpečnosti evakuovaných osob a ošetření zraněných.

Foto: Policie ČR

"Úlohy figurantů se zhostili pedagogičtí pracovníci a žáci brozanské základní školy, jejímž zástupcům, ale i ostatním zúčastněným složkám tímto děkujeme za spolupráci. Velký podíl na realizaci cvičení mělo také vedení školy a obce Brozany, kterým za poskytnutí prostor patří rovněž poděkování," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Foto: Policie ČR

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru