Most – Návštěvníci obchodního centra Central v Mostě mohli od pondělí do středy sledovat zajímavý nácvik evakuace vozidel. Tu nacvičoval hasičský záchranný sbor pro případ požáru podzemních garáží. 

„Ve dnech 15.-17. dubna proběhl v podzemních garážích obchodního domu Central Most společný výcvik příslušníků ze stanic Most a Chomutov zaměřený na evakuaci vozidel speciální sadou transportních vozíků při případném požáru v podzemních garážích," informoval hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.

Při manipulaci s vozem to vypadalo, jako kdyby se vůz vezl na sáňkách zapojených za jiný vůz. Podívat se můžete na VIDEO. „Jde o sadu vozíčků, jejichž součástí je zařízení, aby se vůz lehce nadzvedl a mohlo se to zasunout pod kolo. Je to univerzálně k použití na různě velká osobní auta," doplnil mluvčí hasičů Lukáš Marvan. 

Jak dlouho by evakuace trvala, nelze říct. „Záleží vždy na dané situaci i podmínkách, tedy zda by byl prostor zakouřený, kde by byly vozy zaparkované a kolik by jich bylo," podotknul mluvčí hasičů.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru