Instalace jednoho z otočných turniketů. Foto: Oldřich Hájek
Most

Most - Ve sportovně rekreačním areálu Benedikt v Mostě přibyla novinka. Jsou jí otočné turnikety v oplocené části.

Smyslem instalace turniketů je umožnit ochod návštěvníků i po běžné otevírací době. Jedná se nám převážně o společenské akce, kdy se nám v areálu může vyskytovat více lidí. Nejsme úplně schopni zkontrolovat, že odešli, a nechceme někoho uzamknout v areálu,“ vysvětluje ředitel Technických služeb města Mostu Michal Hartman.

Podobné turnikety zná veřejnost například z chomutovského zooparku. Otáčejí se jedním směrem a umožňují tak východ v i době, kdy budou brány již uzavřené. 

„Jeden bude umístěn v blízkosti nově zrekonstruovaného amfiteátru, kde nám přibývají společenské akce a koncerty, a další bude umístěn ve směru do sídliště, abychom měli ošetřeny oba směry pro opuštění areálu,“ dodává ředitel.

Po instalaci turniketů provedou pracovníci mosteckých technických služeb také zemní úpravy v místě stavebních prací. 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru