teplárna Komořany. Foto: United Energy
Most

Most, Litvínov – Přerušení dodávek teplé vody u odběratelů v Litvínově a Mostě bude probíhat od čtvrtka 4. července do soboty 6. července. Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy se již připravují na pravidelné letní technologické odstávky, během kterých budou prováděny nezbytné údržbové práce a rekonstrukce tepelného zařízení.

 Z důvodu potřeby výměny dožitých komponent na hlavních trasách horkovodu bude letos, po deseti letech, přistoupeno k celoplošné odstávce teplé vody.  

Do oprav a modernizace teplárny a horkovodní soustavy společnosti každoročně investují nemalé finanční prostředky. Práce v centrálním zdroji tepla se dají plánovat po celý rok, údržba horkovodní sítě však může probíhat pouze mimo topnou sezónu. Díky technickým a organizačním opatřením trvají dnešní odstávky ale jen pár dní. „Realizaci akcí se vždy snažíme plánovat tak, aby naši odběratelé nebyli bez teplé vody dlouho. Termín celoplošné odstávky směřujeme záměrně na období státních svátků, kdy je většina odběratelů mimo svůj domov na chatách či dovolených,“ vysvětluje Tomáš Vraj, vedoucí provozu Severočeské teplárenské.

Po celoplošné odstávce v Mostě budou následovat už jen několikadenní lokální odstávky kvůli opravám místních rozvodů a přípojek výměníkových stanic. Dotknou se především čtvrti Pod Nemocnicí mezi ulicemi V. Nezvala a P. Jilemnického, kde budou uvedené bloky odstaveny do 10. 7. 2024 z důvodu generální opravy primární přípojky pro VS 21. Další tři rekonstrukce sekundárních sítí se budou týkat dohromady pouze čtyř odběrných míst.

V Litvínově společnost Severočeská teplárenská v roce 2024 žádné opravy většího charakteru, které by si vyžádaly odstavení dodávek teplé vody, neplánuje. „V minulých letech jsme do bezporuchového provozu tepelné sítě investovali přibližně 270 milionů korun. V průběhu tří let prošlo kompletní rekonstrukcí téměř sedm kilometrů horkovodního potrubí. Životnost napáječe do Litvínova jsme tak prodloužili o dalších čtyřicet let,“ uvádí Tomáš Vraj.

Termíny lokálních odstávek, včetně podrobného rozpisu dotčených odběrných míst, jsou uváděny na webových stránkách www.setep.cz v sekci „Odstávky a poruchy“.

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru