Senior bral z trezoru vše, co tam bylo. Foto: Policie ČR
Most

Chomutov – Chomutovští kriminalisté objasnili červnové vloupání, při němž si původně neznámý pachatel odnesl kořist v hodnotě nejméně 3 miliony korun. Zloděj si vyhlédl zastavárnu v Chomutově a násilím do ní vnikl. Uvnitř nalezl trezor, do něhož se opět za užití hrubé síly dostal a odcizil z něho finanční hotovost v řádu stovek tisíc korun a různé šperky v hodnotě cca 2,3 mil. korun.

Kromě toho způsobil při vloupání další škodu ve výši nejméně 150 tisíc korun, a to například poškozením trezoru, dvou televizí apod.

„Pachatel si ke svému jednání vybral dobu, kdy v zastavárně nikdo nebyl a podle zjištění kriminalistů předtím objekt již několikrát navštívil. Chtěl si ho totiž obhlédnout a „připravit“ si cestu dovnitř. Když tak učinil, pustil se do akce, která mu zprvu přinesla úspěch. Odnesl si totiž tučnou kořist a z místa utekl," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Poté měl svůj lup velmi rychle z velké části „roztočit“, a to hlavně při hraní automatů, ale i za nákup alkoholu, oblečení, za taxi, ubytování v hotelu anebo dokonce i za kadeřnické služby.

Jeho čas na svobodě se však rychle krátil. Policisté se totiž po oznámení vloupání hned pustili do práce. Zajistili a vyhodnotili desítky stop a provedli operativní šetření. Již den po krádeži měli kriminalisté díky jejich důsledné práci a osobní znalosti jasno o totožnosti podezřelého, jehož pak vypátrali a zadrželi. „V jeho bydlišti provedli domovní prohlídku, při které zajistili část odcizených peněz i šperků a další důkazy," dodala mluvčí.

Vyšetřovatel poté zahájil trestní stíhání zadrženého pro zločin krádeže a přečin poškození cizí věci. Podal také podnět, aby byl tento několikrát trestaný recidivista umístěn do vazební věznice. Státní zástupce i soudce se s názorem vyšetřovatele ztotožnili a 69letý muž byl tak poslán za mříže. Kvůli výši způsobené škody mu u soudu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Všechna foto: Policie ČR

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru