Foto: Celní správa ČR
Most

Most – V uplynulých dnech se ústečtí celníci vydali na kontrolu do sportovního areálu TJ Baník Souš Most, kde se každou sobotu již léta konají tradiční bleší trhy. 

Při monitorování stánků celníci objevili u jednoho prodejce sportovní oblečení, u kterého vzniklo podezření, že se jedná o zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. Na rozkládacím stolku měl vystaveny fotbalové dresy věhlasných týmů, které se neoprávněně honosily logy renomovaných výrobců (adidas, Nike a Puma). Další dresy nalezli příslušníci celní správy v útrobách nákladového prostoru červené dodávky Fiat Ducato s českou registrační značkou. 

Celníci celkem 154 kusů falzifikátů fotbalových a basketbalových dresů v hodnotě 390 tisíc korun (vyčísleno v ceně originálních výrobků) zajistili a převezli do skladu celního úřadu.

 

V případě, že by se majitelé dotčených ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží ekologicky zlikvidováno. „Pokud by se případ řešil soudní cestou, hrozí šestapadesátiletému prodejci pokuta až do výše 10 milionů korun," uvedl mluvčí Celní správy Jiří Nejedlý.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru