Most – I když zimní počasí láká ke hrám, některé aktivity už překračují hranici bezpečnosti. Městská policie v Mostě musela v posledních týdnech řešit několik kuriózních, ale i nebezpečných situací spojených se sněhem. Na silnicích končily části sněhuláků a projíždějící auta se stávala terčem sněhových koulí.
První neobvyklý výjezd směřoval do ulice Okružní. Na linku 156 se obrátil muž, který upozornil na dvě velké sněhové koule tvořící překážku přímo uprostřed vozovky. „Zábava se sněhem má své meze. Strážníci řešili sněhuláka na silnici a házení sněhových koulí po autech,“ shrnuje mluvčí mostecké městské policie Veronika Bohuslavová.
Motohlídka po příjezdu na místo zjistila, že někdo záměrně svalil části sněhuláka ze svahu podél komunikace přímo do cesty řidičům. Strážníci museli koule z vozovky odklidit, aby zabránili případné dopravní nehodě nebo poškození aut. Pachatele se však v okolí dohledat nepodařilo.

Koule na silnici I/13 i v centru města
Mnohem nebezpečnější situaci řešili strážníci na hlavním tahu I/13. Podle oznámení jedné z řidiček tam skupina dětí házela sněhové koule po projíždějících vozidlech. Podobná hlášení o hazardování dětí a mládeže přišla také z ulice Československé armády a z třídy Budovatelů.
V těchto případech byli strážníci úspěšnější – skupiny mladistvých se jim podařilo dohledat. Namísto pokut však zvolili domluvu. „Ve všech případech strážníci skupinu dětí nebo mládeže dohledali a vysvětlili jim rizika takového jednání,“ doplnila Veronika Bohuslavová s tím, že takové „hry“ mohou snadno skončit nehodou se závažnými následky.
Městská policie v souvislosti s těmito incidenty apeluje na rodiče, aby své děti poučili o bezpečnosti. Sníh sice do ulic města patří, ale silnice by rozhodně neměly sloužit jako cíl pro sněhové bitvy ani jako odkladiště pro zimní sochy.




