Carbonia Cup uzavřel posledním podnikem letošní sezónu. Dařilo se jezdcům HKC Racing Teamu
Foto: HKC Racing Team
Sport

Most - Carbonia Cup, snad nejpopulárnější domácí okruhová série, uzavřel na Autodromu Most posledním podnikem sezónu roku 2018. Jezdci mosteckého HKC Racing Teamu Matěj Kácovský a Pavel Machulda tady zaznamenali ve formulové Divizi 4 významný úspěch, když jedenáctikolový závod dokončili na prvním a druhém místě.

Příznivé počasí babího léta v polovině října vyloženě přálo motorsportu a oba piloti na dvoulitrových monopostech Renault už v e volných trénincích a v následné kvalifikaci naznačili, že jsou při chuti a hodlají si závěrečný závod sezóny patřičně užít. Měřený trénink v Divizi 4 dokončil Matěj s nejrychlejším časem a Pavel jako třetí. Formulí bylo přitom na startovním roštu celkem 28 a srovnatelných Renaultů se stejným agregátem rovných 10.

Po startu se Matěj udržel na špici startovního pole a Pavel se za ním propracoval na druhé místo. Stabilní a vyrovnanou jízdou oba stájoví kolegové odkroužili všech jedenáct mosteckých okruhů, aby cílem proletěli s rozestupem tří desetin sekundy. Třetí v cíli, soupeř na dalším Renaultu dorazil pod šachovnicovou vlajku až po víc, než třech sekundách za jezdci HKC Racing Teamu.

Mezi juniory ve třídě A cestovních vozů sbírala další zkušenosti Monika Podhradská a ve velké konkurenci dvaceti soupeřů zajela patnáctý čas v kvalifikaci a jedenácté místo v závodě, přičemž neustále zrychlovala.

"Lepší závěr sezóny jsme si nemohli přát," řekl na závěr závodního dne trenér Ivan Houzák. "Matěj a Monika začínají a je na nich dobře vidět systematická práce HKC Akademie motorsportu. Matěj jel teprve druhý podnik Carbonia Cupu a už při tom prvním, v září na polském Silesia Ringu naznačil, kam míří, když dojel druhý. No a Pavel, jako zkušený a dospělý jezdec vlastně završuje úspěšnou cestu z motokár až do formule. Tohle je vlastně hlavní poslání Akademie," dodal.

HKC Racing Team zakončil další sezónu a má před sebou ještě mnoho dalších. O tom, že rok 2018 byl mimořádně úspěšný, svědčí mimo jiné i mistrovské zlato školáka Matveje Sonkina v motokárové třídě Mini 60 a jeho výrazný úspěch na světovém finále Easy Kart v Itálii, kde svou kategorii dokončil jako druhý. Další z malých motokáristů, David Páv, zase vyhrál třídu Baby 60 v hodnocení Poháru Autoklubu České republiky. Na jaře se rychlá kola opět roztočí.

Autor: Ivan Houzák, HKC Racing Team

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru