OBRAZEM: Stovky běžců se přesvědčily, že okolí Mostu není jen měsíční krajina. Sportovci se vydali kolem velkého jezera
Běh kolem jezera Most.
Sport

Most - Stovky a stovky běžců se v neděli vydaly do krajiny okolo jezera Most. Konal se tam tradiční závod.

Na sportovce čekaly dvě tratě - jedna zhruba čtyřkilometrová, která je od přesunutého kostela zavedla pod hrad Hněvín a k jezeru, odkud se vydali zpět. Druhá přibližně jedenáctikilometrová je po shodném začátku dovedla na břeh jezera, které je zatopeným uhelným lomem, a okolo něj.

"V roce 2011, kdy už bylo jezero z větší části napuštěné a lokalita jeho okolí mi přišla zajímavá i s myšlenkou na budoucnost, až bude vše hotové, jsem si řekl, že bych zde mohl uspořádat běžecký závod. Přál bych si, aby sem jezdili běžci i přespolní, aby se na vlastní oči přesvědčili, že okolí Mostu není jen "měsíční krajina"," uvádí k závodu organizátor Petr Pabišta.

Foto

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru