OBRAZEM: Sev.en Hockey Cup vracel dětem znovu chuť ke sportování. Pohár mají Pardubice
Pardubičtí hokejisté se radují ze zisků pohárů. Foto: Oldřich Hájek
Sport

Ústecký kraj - Uhelné lomy u Litvínova, elektrárna u Pardubic, teplárny v Kladně a ve Zlíně. Aktivity energetické skupiny Sev.en Energy spojují tato česká města stejně jako to, že jde o města hokeje. I proto se v nich odehrály postupně čtyři hokejové turnaje pro mládež. Pohár nese název Sev.en Hockey Cup a jeho poslední dění se odehrálo v sobotu na ledě chomutovské Rocknet Arény. Ta byla náhradou za opravovaný kladenský zimní stadion. Smyslem celé soutěže je především vrátit dětem po opakovaných plošných zákazech chuť a energii ke sportu.

Vítězi sobotního turnaje se stali kladenští hokejisté, a to jak v kategorii 2012, tak o rok mladší 2013. Pro celkové vítězství v poháru si dobruslily oba týmy Pardubických. „Celkové vítězství je příjemné. Odrážíme se od dílčích vítězství i samotných zápasů. Navázali jsme na dobré výkony z prvních dvou turnajů, kde jsme posbírali nějaké body. Týmy se zlepšovaly, zápasy byly čím dál těžší. Dneska nebyl výkon podle našich představ, ale na celkové vítězství to stačilo,“ zhodnotil Jakub Řezníček, asistent trenéra ročníku 2012 HC Pardubice.

https://www.youtube.com/watch?v=K6t3Vyyes_g

Záměrem pořadatelů bylo původně navázat spolupráci pouze se čtyřmi zúčastněnými kluby, do budoucna se ale nebrání rozšíření základny a přizvání dalších účastníků z jiných částí republiky.

„Jsem strašně rád, že se vůbec takový turnaj uspořádal a je strašně super, že se vedou děti dál ke sportu. Díky Severní Energetické se uspořádaly čtyři kola tady toho turnaje. Přál bych si, aby se mohlo zúčastnit mnohem víc dětí. Víc hrály, víc se dostaly do sportovního prostředí. Aby se naučily trošku víc disciplíně, respektu a více dravosti. Je to tady trošičku rozdíl než v cizině,“ hodnotí Sev.en Hockey Cup Mikael Pančák, zakladatel a hlavní trenér mezinárodního projektu Panci International Hockey School pro setkávání hráčů a trenérů z Evropy, Asie a Ameriky, který je tváří celého turnaje. Zároveň je trenérem litvínovských žáků.

Foto

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru