OBRAZEM: Jediný český zástupce na šampionátu v časovce družstev zná i náš kraj, projel si ho při Závodu míru juniorů
Časovka týmů mužů, na snímku německá Bora s Čechem Janem Bártou. Foto: Oldřich Hájek
Sport

Bergen, Norsko - Redakce našeho webu sledovala v norském Bergenu úvodní den mistrovství světa v silniční cyklistice. Ten začínal časovkou družstev žen a mužů.

Na desátém místě mezi týmy mužů skončila německá stáj Bora s Janem Bártou, který byl na silnicích města označovaného jako brána k norským fjordům jediným českým zástupcem. Tým dojel skoro s dvouminutovou ztrátou na vítězný německý Sunweb. Druzí dojeli BMC Racing team z USA a třetí příčku získala britská mašina Team Sky s hvězdným Chrisem Froomem.

Jan Bárta pro nás nemusí být neznámým jezdcem. V roce 2002 ještě jako sedmnáctiletý absolvoval Závod míru juniorů, při kterém jste mu mohli fandit na severočeských silnicích.

V pondělí se v norském Bergenu pokračuje v individuálních disciplínách: jede se časovka žen-juniorek, časovka mužů do 23 let. Šampionát vyvrcholí v neděli 24. září 277kilometrovým silničním závodem mužů.

Foto

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru