Poslední závod sezóny na autodromu zpestří akrobacie Petra Kopfsteina a koncert skupiny Rock Slaves
Foto: Autodrom Most
Sport

Most - Už tradičně nabízí mostecký autodrom při významných akcích bohatý a pestrý doprovodný program. Nemůže tomu být tedy jinak ani při vyvrcholení letošní sezony, jímž je závodní víkend The Most Grand Finale ve dnech 7. a 8. října. Diváci se mohou těšit například na leteckou akrobacii úspěšného účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina nebo koncert hudební skupiny Rock Slaves.

Letecké akrobatické vystoupení nad areálem autodromu, stejně jako koncert kapely vyznávající žánr classic rock na cílové rovince velkého závodního okruhu diváci zhlédnou v neděli o polední pauze. Sobotní přestávka bude patřit sympatickým dívkám se vztahem k motoristickému sportu při finále celoroční soutěže Miss Grid. Zájemci si po oba víkendové dny mohou také objednat taxijízdy v upravených speciálech. „Nezapomněli jsme pochopitelně ani na nejmenší návštěvníky. Čeká je spousta zábavy, her, soutěží či naučná stezka na dětském dopravním hřišti. Všechny atrakce mají zdarma, domů si odnesou i drobný dárek,“ doplnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.

1909autodrom1

Foto: Autodrom Most

Petr Kopfstein se o uplynulém víkendu při dalším závodu letošní sezony Red Bull Air Race nad areálem německého závodního okruhu Lausitzring blýskl druhým místem v kvalifikaci, po úspěchu v prvním kole ho ale ve čtvrtfinále vyřadil Španěl Juan Velarde. Lépe na tom byl další český zástupce, vedoucí závodník průběžného pořadí Martin Šonka. V Německu sice skončil bronzový, stále si však drží pozici celkového lídra v této královské letecké disciplíně.

Hlavním závodem říjnového víkendu bude evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Caru Cup (ETCC), kde má Česká republika želízko v ohni a průběžného lídra seriálu, skvělého jezdce Petra Fulína. Po posledním závodním víkendu v belgickém Zolderu ale nepřekypuje optimismem. Zradila ho totiž převodovka jeho Seatu Leon Cup Racer.

1909autodrom2

Foto: Autodrom Most

Do prvního závodu tak musel Petr startovat z posledního místa. I když se postupně probojoval až na pátou příčku, cíl kvůli opakované technické závadě neviděl. Více radosti přinesl druhý závod. Opět z posledního místa na roštu se Petr systematicky propracoval až na stupně vítězů, když cílem projel jako třetí. Před závěrečným kláním na mosteckém autodromu stále drží vedení v průběžné kvalifikaci s náskokem šesti bodů na druhého Švýcara Christjohannese Schreibera. Těsně za ním, o jeden, respektive dva body následují Maďar Norbert Nagy a Igor Stefanovski z Makedonie. Každý z této čtveřice se po druhém nedělním závodě v Mostě může radovat z titulu. Bude to tedy velmi napínavá a vzrušující podívaná až do úplného konce.

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru