V neděli se hrálo třetí kolo Mostecké ligy malé kopané a druhé kolo premiérové Seniorligy
Foto: MLMK
Sport

Most - Mostecká liga malé kopané odehrála tuto neděli třetí kolo tohoto ročníku. Hřiště 11. základní školy hostilo pět utkání, z nichž tím nejgólovějším bylo hned to první.

V něm na sebe narazily týmy GMS Most a Avengers Most. Ve světlemodrých dresech GMS Most řádila dvojice Vít Popelka a Petr Bohata a nejvýrazněji se podepsala pod konečnou výhru 17:3. Avengers se ještě dokázali bránit v prvním poločase, který skončil přijatelných 6:2, ale v druhé půli se definitivně zlomili a utrpěli krutou porážku. Popelka s Bohatou se pod výhru podepsali každý tím, co je pro ně typické. Nahrávač Vít Popelka (3+8), bodující tohoto kola, narýsoval hned osm gólů a střelec Petr Bohata (7+3) prostřelil soupeřova gólmana hned sedmkrát. Ze spoluhráčů se k této demoliční četě výrazněji připojili ještě Vladimír Wagner (3+2) a Jakub Černý (1+3). Za poražené svou kvalitu opět prokázal Pavel Exner (2+1), který zařídil všechny góly svého týmu.

Následovalo střetnutí mezi Katalánci a Gamblers Most. Oba týmy do tohoto zápasu vstupovaly jako neporažené a bylo tak jasné, že po tomto zápase jeden z týmů o svou neporazitelnost přijde. Při vší úctě ke Kataláncům převládal názor, že to budou spíše oni. Gamblers Most však tentokrát nedokázali úplně prodat svou kvalitu a utkání dovedli pouze do remízového konce, po kterém dle pravidel MLMK následoval penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější Katalánci a slaví tak výhru za dva body. Vítěze táhla mladá dvojice Antonín Fišer a Daniel Rulf (oba 1+1). Třetí zásah přidal Michal Broskovics (1+0). Všechny tři góly Gamblerů zařídil Vladimír Pátek (2+1). K němu se připojil David Macko (1+1).

Třetím utkáním dne bylo měření sil mezi proOFFICEM a Atléticem Most. Do něj šlo Atlético logicky jako velký favorit a to i s ohledem na loňské debakly, kterými konto proOFFICE zatěžovalo. Byť Atlético ze zápasu opět odešlo jako vítěz, je třeba říci, že proOFFICE se tentokrát bil mnohem srdnatěji a utrpěl „přijatelnou“ porážku 4:9. Nejproduktivnějším hráčem vítězů byl pětibodový Dominik Hána (3+2), doplňovaný čtyřbodovými Adamem Koudelkou a Janem Štefkem (oba 2+2). Za poražené vyčnívali dvoubodoví Tomáš Zetka (2+0), Cano Khalil (1+1) a Jakub Rameš (0+2).

Následovalo napínavé střetnutí mezi Jablíčky Chomutov a Švejkem. To pro sebe po vyrovnaném poločase 1:1 získala nakonec Jablíčka a to v poměru 3:1. Za vítěze přesně pálili Rostislav Šebek (2+0) a Stanislav Levý (1+0). Za zmínku stojí ještě dvě asistence Tomáše Banoviče (0+2). Za Švejk skóroval Tomáš Wozniak po nahrávce Pavla Vávry. Byť obdržel gólman vítězů Petr Králík pouhý jeden gól, brankářem kola se nestal.

Tento titul pro sebe vychytanou nulou uzmul Vít Neček, brankář Inseminátors FC a to v utkání s týmem VEM Most. Hráč vítězů Martin Boček, čistokrevný střelec, se tentokrát prezentoval velmi kuriózním způsobem, když se pod tuto výhru podepsal pouze jedním gólem, ale hned sedmi asistencemi. Jeho výkon byl doplňován Sašou Lokesem (2+2), či spolehlivými Pavlem Jarolímem a Ezequielem Rosendem (oba 2+1).

Liga má po třech kolech již pouze jediný stoprocentní tým a tím je devítibodové Atlético Most. Za ním jsou s odstupem jednoho bodu Katalánci a dvou Gamblers Most. Tabulku produktivity ovládá Vít Popelka (4+16) vedoucí o jeden kanadský bod před svým spoluhráčem z GMS Most Petrem Bohatou (15+4). Trojici nejlepších uzavírá Adam Koudelka (12+6) z Atlética Most.

Petr Bohata je s patnácti zásahy, což dává dosavadní průměr pěti gólů na zápas, v čele střelců ligy. Za ním je Adam Koudelka (12) a pak již s větším odstupem Jakub Hruštinec (6) z Atlética Most. Nejlepším nahrávačem je již tradičně Vít Popelka (16 asistencí) před Jakubem Hruštincem a Martinem Bočkem (oba 8). Nejlepšími gólmany soutěže jsou po třech odchytaných kolech Miloslav Aschenbrenner z Katalánců (průměr 2,33 obdrženého gólu na zápas), před Ondřejem Bírem z Gamblers Most (3,67) a Petrem Walzem (4,33) z proOFFICE.

Tuto neděli byly také odehrány na hřišti 11. ZŠ Most zápasy druhého kola premiérového ročníku Seniorligy Most. Kolo nakonec z důvodu odložení jednoho ze zápasů tvořila jen dvě utkání.

0904mlmk2

Foto: MLMK

Prvním z nich byl střet mezi Baníkem Grammer Souš a Old Bridge. Old Bridge dokázali navázat na svou čtrnáct dnů starou výhru a katapultovali se do čela průběžné tabulky Seniorligy. Tentokrát zvítězili 7:3 po poločase 3:1. Byl to opět Petr Hrach, který dokázal jako jediný v jeden den skórovat jak v zápasech „mladé“ Mostecké ligy malé kopané v barvách GMS Most, tak i v dresu týmu Seniorligy Old Bridge. Za Old Bridge Hrach (4+0) přesně pálil hned čtyřikrát. Bodově se mu vyrovnal čtyřikrát nahrávající Jiří Rain (0+4). Výrazněji se prosadil ještě Pavel Klárman (1+1). Za poražené korigovali Rostislav Mička (2+0) a Zdeněk Jackowski (1+1).

Druhým utkáním kola byl zápas mezi Jatky Matějka a SG Horní Jiřetín. Byť herní obraz byl velmi vyrovnaný s řadou šancí na obou stranách, skóre hovoří jasně ve prospěch vítězných Jatek Matějka a to v poměru 5:0 po poločase 2:0. Hattrickem táhl vítěze David Smetánka (3+0). Toho třemi body podpořil Vojtěch Benda (1+2) a dvěma jeho bratr Jakub Smetánka (1+1). Gólman vítězů, Martin Zuda, se s čistým kontem stal logicky brankářem kola.

Po dvou odehraných kolech Seniorligy je jejím nejproduktivnějším hráčem paradoxně Martin Johanis (5+3) z týmu Mostecké pumpičky a míchačky. Na tomto jeho umístění je paradoxní to, že jeho tým měl svůj zápas druhého kola odložen a tomuto hráči tak na vedení stačí pouhý jeden odehraný zápas. Druhým v řadě je za stejných podmínek jeho spoluhráč Martin Plhák (4+3). Třetím v pořadí je Petr Lenc (4+2) z týmu SG Horní Jiřetín.

Martin Johanis je společně s Petrem Hrachem z Old Bridge i nejlepším střelcem soutěže, když oba dali shodně po pěti gólech. Za nimi jsou čtyřgóloví Martin Plhák a Petr Lenc.

Nejlepším nahrávačem Seniorligy je se čtyřmi asistencemi Jiří Rain z Old Bridge před trojicí Martin Johanis, Martin Plhák a Radek Smolák z SG Horní Jiřetín, kteří mají všichni po třech přesných nahrávkách.

Další kolo Seniorligy bude sehráno v neděli 22.4. od 9:00 a jeho tahákem bude jistě zápas mezi Old Bridge a SG Horní Jiřetín.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru