Piráty opouští osm hráčů: Kromě kapitána Vondrky nepokračují v týmu ani Poletín, Slovák a další pětice
Michal Vondrka nebude u Pirátů pokračovat, i když o něj stáli. Foto: Oldřich Hájek
Sport

Chomutov - Pirátům před časem skončila sezóna a hráči mají momentálně volno. Ruch však nekončí v kancelářích sportovního úseku, kde se v současnosti pracuje na složení kádru pro nadcházející ročník Tipsport extraligy. Klíčové slovo má sportovní manažer a hlavní kouč Vladimír Růžička. Ten už nyní ví, které hráče nebude mít v nadcházející sezóně k dispozici, protože jim skončily smlouvy a nové nebyly podepsány.

Po třech letech budou mít Piráti nového kapitána. Michal Vondrka dostal od klubu nabídku vylepšené smlouvy, ovšem nakonec se ji rozhodl podle vyjádření v tisku neakceptovat, takže jeho kariéra bude pokračovat v jiné organizaci, přestože Piráti o jeho služby stáli. Pětatřicetiletý útočník odehrál v chomutovském dresu 170 utkání, v nichž čtyřiašedesátkrát skóroval a přidal 68 asistencí.
Po dvou letech se loučí také šestadvacetiletý útočník Michal Poletín, jenž nevynechal ani jeden mistrovský zápas. V nejvyšší soutěži naskočil za Piráty do 127 duelů, ve kterých zaznamenal 51 kanadských bodů za 33 gólů a 18 asistencí. Stejně dlouho působil pod vrcholky Krušných hor obránce Lukáš Chalupa. Čtyřiadvacetiletý zadák si během padesáti střetnutí připsal dvě asistence.

Nové angažmá čeká rovněž na chomutovského odchovance Nicolase Hlavu. Třiadvacetiletý útočník se podílel na dvou juniorských zlatech v letech 2013 a 2014, v pirátském A-týmu zapsal 55 duelů, pět tref a tři finální přihrávky.

V týmu nebudou pokračovat ani dva slovenští obránci Mário Grman a Tomáš Slovák. Mladší ze zmíněné dvojice dvacetiletý Grman odehrál v uplynulém ročníku nejvyšší soutěže 47 utkání s bilancí jednoho přesného zásahu a čtyř asistencí. Pětatřicetiletý Slovák rozšířil chomutovské statistiky na 74 soubojů, sedm gólů a 20 asistencí.

Jen rok trvalo chomutovské angažmá třiadvacetiletého útočníka Vojtěcha Tomečka, jenž ve 34 bitvách jednou skóroval a připojil tři asistence. O dva roky mladší obránce Patrik Kadeřávek působil v partnerské Kadani a za chomutovské áčko v Tipsport extralize nenaskočil. Také jeho smlouva nebude prodloužena.

„V těchto dnech intenzivně pracujeme, abychom odcházející hráče co nejlépe nahradili. Vedeme řadu jednání, abychom sestavili co nejsilnější tým pro příští sezónu. Jakmile bude cokoliv podepsaného, budeme fanoušky informovat,“ říká Vladimír Růžička.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru