Litvínov – ORLEN Unipetrol vstoupí na trh s novou obchodní značkou. Pod označením Enviten® bude nabízet vlastní recykláty. Chce se tím postupně odstřihnout od závislosti na fosilních surovinách.

ORLEN Unipetrol pokračuje v postupném plnění svého závazku stát se nejpozději do roku 2050 emisně neutrální. Ve svém podnikání skupina rozvíjí principy cirkulární ekonomiky, v rámci kterých postupně nahrazuje vstupní fosilní suroviny odpadním materiálem. Ten po zpracování moderními recyklačními procesy uvádí jako produkt do opětovného prodeje. Od ledna příštího roku bude pod obchodní značkou Enviten® nově nabízet recyklovaný polyetylen (r-PE) a polypropylen (r-PP).

„Enviten představuje další krok na naší cestě směrem k udržitelné budoucnosti. Svou postupnou transformací a zaváděním inovativních řešení a produktů, jako je Enviten, pomáháme také našim obchodním partnerům, kteří dále pracují a obchodují s našimi produkty, posouvat se vpřed a plnit náročné ekologické cíle,“ říká Ryszard Pilch, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Nový produkt představuje nový standard pro ekologicky šetrný materiál a je inovativním řešením pro udržitelný průmysl a recyklaci. Díky možnosti stabilizace směsí aditiv, které prodlužují jeho životnost při použití, je skvělou volbou pro nejrůznější aplikace. Skupina ORLEN Unipetrol tak podniká konkrétní kroky ke svému cíli přesáhnout  do roku 2030 15% podíl recyklovaného materiálu v petrochemické výrobě.

Recyklovaný polyetylen a recyklovaný polypropylen se budou pod značkou Enviten® dodávat ve formě pelet v homogenizovaných várkách, které zajišťují konzistentní kvalitu pro konečné použití. Pelety jsou skladovány ve vakuových pytlech s ochranným obalem, což chrání materiál před povětrnostními vlivy. Oba produkty skupina ORLEN Unipetrol vyrábí ve své dceřiné společnosti REMAQ v Otrokovicích, která se zabývá výrobou a obchodováním s plastovými recykláty zejména polypropylenem, polyetylenem a polystyrenem, a je českou jedničkou a předním hráčem v regionu střední a východní Evropy.

Enviten® r-PE lze použít pro vstřikování, extruzi, a vyfukování. Konečným produktem mohou být např. přepravky, palety, stavební výrobky, zahradnické nářadí, korugované trubky, netlakové trubky, desky, nádoby do 10 l, či nopové fólie. Enviten® r-PP nabízí širokou škálu aplikací v závislosti na konkrétních potřebách zákazníka. Konečnými produkty mohou být např. předměty do domácnosti a kanceláře, různé nástroje, desky, obaly a další produkty využívaném v automobilovém a stavebním průmyslu.  

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru