Ilustrační foto: e-deníky.cz
Litvínov

Ústecký kraj – Ve statistice dopravní nehodovosti v Ústeckém kraji za minulý týden svítí v nejsmutnější kolonce, tedy úmrtí, číslo 1. Podle oficiálních statistik došlo v mosteckém okrese v minulém týdnu k jedné tragické dopravní nehodě.

Mluvčí policie ČR Pavla Mašínová potvrdila, že jde o případ úmrtí muže v autobusu městské hromadné nehody v Litvínově. Přestože mluvčí zdravotníků uvedl, že záchranáři se neúspěšně pokusili o resuscitaci muže se srdeční zástavou, smutná událost zůstane zanesena ve statistikách dopravní nehodovosti. O události jsme informovali ZDE. „Vyšetřování neskončilo, musí se provést znalecké posudky," vysvětlil mluvčí policie Václav Krieger s tím, že vůz v době pádu muže byl v pohybu.

„V minulém týdnu došlo v Ústeckém kraji celkově ke 159 dopravním nehodám a haváriím. Při nehodách zemřela 1 osoba, žádná osoba nebyla těžce zraněna a 17 lidí se zranilo lehce. Hmotná škoda byla odhadnuta na 6 800 000 korun," uvedla ve statistice mluvčí. 

Počet nehod v jednotlivých okresech:

Děčín – 16,

Chomutov – 15,

Litoměřice – 29,

Louny – 22,

Most – 25,

Teplice – 27,

Ústí nad Labem – 19

Dálniční oddělení Řehlovice – 6.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to v 78 případech. V 9 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě a ve 35 případech nepřiměřená rychlost. „Pod vlivem alkoholu bylo 5 účastníků dopravních nehod," dodala Mašínová.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru