Emilie Kolocová žila dlouhá léta v Koldomu a pracovala v chemických závodech. Foto: město Žatec
Litvínov

Žatec, Litvínov – Pravidelná narozeninová oslava, kterou pro své klienty každý měsíc pořádá Domov pro seniory v Žatci, měla tento týden zvlášť slavnostní atmosféru: Mezi klienty, kteří se narodili v březnu, je také nejstarší obyvatelka Žatce, 101letá Emilie Kolocová.

Rodačka ze středních Čech dlouhé roky žila v Litvínově, konkrétně v experimentálním Kolektivním domě (Koldomu), kde zároveň pracovala v chemičce.

Paní Emilie si i po různých zdravotních komplikacích stále udržuje vitalitu a chuť k životu. Pohybuje se většinou v pojízdném křesle, ale občas využívá i chodítka. Patří k nejstarším obyvatelům žateckého Domova se zvláštním režimem, kde žije od jeho otevření před dvanácti lety.

1303oslava1 8ed7b

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru