VIDEO: Most mění styl! DOST je nová vizuální identita města
Zdroj: město Most
Most

Most - Město Most mění po 22 letech svůj vizuální styl, doposud se opíral o logo s děkanským kostelem. Vedení města vnímalo pořízení nové vizuální identity jako velmi potřebné. Město nyní získává nástroj, který jistě dokáže Mostečany oslovit a který pomůže prezentovat Most jako moderní a atraktivní město.

„Chceme vyzdvihnout současnou tvář města a jeho svéráznou náturu. Vzniklo tak prohlášení „MÁME TOHO DOST!“. Jednoduchý dvojsmysl poukazující na rozmanitost města, okořeněný špetkou místní drzosti. Máme toho hodně, máme toho dost nebo toho máme plné kecky? Záleží na kontextu a na hře se slovy,“ přibližuje novou vizuální identitu primátor města Mostu Jan Paparega.

Tzv. hlášky jsou jedním z důležitých komunikačních nástrojů nové vizuální identity a své uplatnění najdou v řadě rozličných situací. Tak například na gastronomickém festivalu „nezbyde ani kost!”, přičemž „piva bude dost!”. Nezapomeňme, že v Mostě „sportuje každý dost!”, doufejme ale, že „hlavně pro radost!”. A mějme přitom na paměti, že „opatrnosti není nikdy dost!”.

https://www.youtube.com/watch?v=wrd-iPBeWyU

Autorem návrhu je grafické studio Lemon design. „Městu jsme navrhli nové písmo na míru, které je „Dost Sans”. Bezserifový titulkový grotesk v sobě nese ducha brutalismu i příjemně oblých tvarů. Doširoka rozkročené litery pak dodávají písmu jedinečný charakter. Uživatel má k dispozici tzv. kontextové alternativy, kdy může vybírat z tradičnější nebo brutalistní podoby písma. V mnoha případech se tyto alternativy umí aplikovat automaticky; každý text může být svým způsobem originál,“ vysvětluje Štěpán Holič z grafického studia Lemon design.

Součástí vizuálního stylu je systém grafických pruhů, které se umí jednoduše přizpůsobit konkrétnímu médiu. Pruhy znázorňují stylizované horizonty místní krajiny (paneláky, lesy, kopce, jezera atd.). Využití pro ně najdeme převážně na propagačních předmětech, merkantiliích nebo obecně tam, kde je vhodné doplnit typografickou část. Zvolená barevnost reflektuje jak historicky zažité modré tóny, tak zelenou barvu, která podtrhává fakt, že Most je jedno z nejzelenějších měst v zemi.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru