Foto: Celní správa
Most

Ústecký kraj – Padesát kusů výherních automatů včetně klíčů a dalšího příslušenství odvezli v uplynulých dnech ústečtí celníci do jedné z firem zabývající se ekologickou likvidací.

Celníci, co by dozorový orgán, tyto přístroje zabrali v minulých letech při kontrolní činnosti zaměřené právě na dodržování zákona o hazardních hrách. Automaty byly provozovány bez příslušného povolení ministerstva financí, tedy nelegálně. 

Foto: Celní správa ČR

Výherní a hrací přístroje celníci vyskladnili a převezli do společnosti pro recyklaci kovových odpadů, kde byly pod jejich dohledem mechanicky znehodnoceny, rozebrány na jednotlivé komponenty a zpracovány jako elektroodpad. Skladová hodnota likvidovaných technických zařízeních byla stanovena na téměř dva miliony korun.

Foto: Celní správa ČR

Dalších 88 herních zařízení stále zůstává uskladněno ve skladu celního úřadu. Likvidace je posledním krokem v boji s nelegálním hazardem. Prvotní fází je zadržení hracích přístrojů, peněz a věcí, které k nelegální hře slouží. Další fází je rozhodnutí o propadnutí či zabrání věci a rozhodnutí o výši pokuty v rámci tzv. správního trestání. Poslední fází je vlastní likvidace hracích automatů, po nabytí právní moci rozhodnutí o propadnutí či zabrání věci.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru