Ilustrační foto: MP Most
Most

Most – Mosteckým policistům se podařilo vypátrat jednu zájmovou osobu důležitou pro účely trestního řízení při páteční pokračující akci v sociálně vyloučené lokalitě „Stovky.“ Tam se po osmé v odpoledních hodinách opět setkali republikoví policisté s městskými strážníky na jedné z plánovaných společných akcí.

Kontroly v této rizikové lokalitě jsou zaměřeny na zvýšení bezpečnosti a veřejného pořádku v mostecké sociálně vyloučené lokalitě. Na vzájemné spolupráci se již dříve dohodli zástupci vedení Policie České republiky, územního odboru Most a městské policie. U kulatého stolu si vytyčili společné cíle a vyměnili si poznatky o dané lokalitě. Výsledkem byla dohoda o vzájemné spolupráci.

Desítky policistů a městských strážníků opět kontrolovaly jak veřejné prostranství, tak jednotlivé prostory domů s jasným cílem. „Zaměřili se na porušování občanského soužití, pátrali po hledaných osobách a získávali poznatky k pachatelům trestných činů a jejich aktivnímu vyhledávání. Kontroly jsou také soustředěny na osoby užívající omamné a psychotropní látky včetně souvisejícího protiprávního jednání v drogové problematice," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

V této souvislosti policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Během akce měl jeden z kontrolovaných řidičů pozitivní test na přítomnost drog v těle.

„Číslo kontrolovaných osob se při páteční akci vyšplhalo na 86," dodal mluvčí. Policisté také blokovou pokutou vyřešili vyhledaný přestupek proti veřejnému pořádku.

O společném bezpečnostním opatření byla již médii široká veřejnost mnohokrát informována. Kontroly budou v budoucnu nadále pokračovat v nepravidelných intervalech.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru