Viggo Mortensena přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška. Foto: KVIFF
Zajímavosti

Karlovy Vary - V Karlových Varech dnes začíná 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Hvězdami letošního ročníku jsou herec a režisér Viggo Mortensen, držitel Zlatého globu a ceny BAFTA Clive Owen a několikanásobný držitel Evropské filmové ceny Daniel Brühl. Ti pak v rámci slavnostního zahájení, resp. ukončení převezmou Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Na zahajovacím koncertu konaným tradičně před hotelem Thermal se představí britská skupina Kosheen, která slaví 25. výročí od svého vzniku.

Karlovarský kraj podporuje filmový festival každoročně a ani letošní ročník nebude výjimkou. Naopak čerstvou novinkou je prostor s názvem Krajina, který mohou zájemci navštívit v Muzeu Karlovy Vary od 29. 6. do 5. 7. 2024 vždy od 9 hodin. Bude otevřený všem, kteří touží po chvilce klidu a odpočinku od rušného festivalového programu. Těšit se můžete pestrý program, který bude zahrnovat kreativní workshopy pro děti i dospělé, vzdělávací diskuze, tematické večery nebo živé natáčení podcastu NA KRAJI, který vydává Karlovarský kraj. Do festivalového dění se zapojí i sál Atrium v Císařských lázních, kde proběhne slavnostní premiéra časosběrného dokumentu o rekonstrukci objektu.

Programový šestičlenný tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem vybíral z téměř 2000 snímků. V karlovarských kinosálech pak bude k vidění celkem 136 celovečerních hraných a dokumentárních filmů, z toho se ve 44 případech jedná o světové nebo evropské premiéry.

Nedílnou součástí filmového festivalu je také bohatý doprovodný program. V renovovaném secesním paláci Sparkasse bude k vidění unikátní expozice fotografií „Start by Tono Stano“. Stano spolupracuje s festivalem dlouhodobě, mimojiné navrhl hlavní cenu Křišťálový globus. Veřejnost tak bude mít možnost zhlédnout tradiční i dosud nezveřejněné snímky významných hostů, kteří navštívili největší český filmový festival v průběhu let. Nechybí mezi nimi Morgan Freeman, Uma Thurman, Willem Dafoe, Jude Law, Woody Harrelson, John Malkovich, Scarlett Johansson, Sharon Stone a mnoho dalších. Výstava bude zpřístupněna i po skončení festivalu, významné osobnosti filmového plátna si tak zájemci budou moci připomínat během celého roku.

Všechny informace včetně programu najdete na webu festivalu

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru