Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Litvínov - Někdo jezdí na chatu, někdo tráví svůj čas na zahrádce a Tomáš Urban, jinak také předseda spolku Veteráni Litvínov, věnuje volné chvíle Selskému dvorku. Farmička sousedí právě s muzeem historických vozidel. V sobotu 1. května se dvůr plný zvířátek otevírá pro veřejnost ve své druhé sezoně.

V útulném prostředí se rázem ocitnete u králíků v Ušákově, který sousedí hned vedle s Kačerovem. Obdivovat můžete i úplně čerstvě narozené jehně. Podívejte, jak si ho jeho máma hlídá! „Selský dvůr nás napadl udělat v tu dobu, kdy sem chodilo docela dost lidí. Ale maminky s dětma auta moc neberou, tak jsme přišli na nápad, že bychom mohli zkusit zvířátka. A docela nám to vyšlo,“ říká Tomáš Urban.

Začalo to královským bažantem dovezeným z Brna a dneska se veškeré osazenstvo už počítá na více než stovku.

Kvůli protiepidemickým opatřením bude zatím otevřena jen venkovní expozice, do propojeného muzea veteránů se zatím nedostanete. I proto bude vstupné dočasně nižší. Zároveň může být uvnitř maximálně sedm desítek lidí, než budou pravidla zase mírnější.

Selský dvorek najdete hned na okraji Litvínova u příjezdu od Mostu. Sousedí s vlakovým nádražím, kde se ale nyní pilně pracuje. První víkend bude proto provizorní parkoviště hned vedle v areálu Profimetalu, později v sezoně budete muset kousek dojít pěšky a auto nechat mimo staveniště.

Tak co říkáte? Taková pěkná malá zoologická zahrada, že? A jako všude u zvířat, raději i tady připomeneme: Sami místní osazenstvo nekrmte, mohli byste zvířátkům ublížit.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací