Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Litvínova – Objekt u litvínovského vlakového nádraží, v němž roky fungovala restaurace Jáva, skončil v sutinách. Během pár dní jej v hromadu cihel, tvárnic a kovových překladů proměnil demoliční bagr.

Jáva a další dva objekty musejí ustoupit stavbě nového dopravního terminálu, který propojí v moderním pojetí tramvajovou dopravu, městské i linkové autobusy a vlaky.

Jáva byla restaurace s nevalnou pověstí. V roce 2012 jej policie zařadila mezi dvacet míst v Litvínově, která jsou riziková. Podle policistů tam docházelo k většímu výskytu závadových osob a hrozilo vyšší riziko kriminality.

Jáva se do zpráv dostala už v roce 1999, kdy tam měla pobývat skupina nacionalistů, která se dostala do křížku s Romy. Skončilo to smrtí Miloše Reha u budovy nádraží. Útočník dostal desetileté vězení. Nacionalisté od té doby provádějí pochody a na zdi dopravního podniku naproti přes silnici mu pokládají pod dozorem policistů květiny. Zájem o jejich akci ale rok od roku upadá.

O sedm let později, v roce 2006, se o Jáva v souvislosti s jinou násilnou smrtí opět psalo. Po pobodání nožem zemřel 35letý muž. K šarvátce mělo dojít právě v Jávě, tělo bylo nalezeno ale u nádraží. Pachatelem měl být 41letý muž.

Objekt po několika jednání vykoupilo město, aby jej nyní mohlo nechat zlikvidovat a udělat zde reprezentativnější místo pro cestování.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací