Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa

Most – Ve vodách jezera Most v sobotu večer málem vyhasl lidský život. Tonoucího muže se nakonec podařilo zachránit a přivést zpět k životu.

"Mohu potvrdit, že v sobotu večer jsme zasahovali na mosteckém jezeře, kde se topila osoba. Záchranářům se podařilo obnovit životní funkce a osoba byla převezena do mostecké nemocnice," uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.
Podle jednoho ze svědků mělo jít o člověka pod vlivem alkoholu. „Když jsme ho vytáhli ven, tak byl v bezvědomí. Nakonec se prý podařilo nahodit srdce,“ uvedl čtenář, který na událost upozornil.

Jezero Most vzniklo zatopením hnědouhelného dolu Ležáky, kde se těžilo až do konce 90. let. Postupem času se z nevzhledné jámy proměnilo v nádherné jezero s průzračnou vodou pocházející z řeky Ohře. Přístup osob do území jezera Most je celoroční a volný. Jezero Most je vodní plocha s koupáním na vlastní nebezpečí, rovněž veškeré rekreační a sportovní aktivity jsou na vlastní nebezpečí.

Na jezeře není vodní záchranná služba. Na jednom z mol má ale služebnu mostecká městská policie. Je vybavena záchranným lanem, defibrilátorem, profesionální lékárničkou a plovacími vestami. Městská policie také v sobotu při záchraně člověka pomáhala přivolaným hasičům, kteří na loďce dojeli asi padesát metrů od břehu pro tonoucího. Ten byl již v té době v bezvědomí a hlavu nad vodou mu drželi svědci události, kteří na místo rychle dopluli na paddleboardu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist