Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Most – Policisté museli ve středu dopoledne vyklidit budovu soudu v Mostě. Podle našich informací je důvodem podezřelá zásilka s neznámým práškem.

Budova soudu i její okolí bylo ještě okolo desáté hodiny uzavřeno. Pracovníci postávali venku. Výjezd z přilehlého parkoviště zatarasily dva policejní vozy. Na místě byla i tři auta hasičů a sanitka. Podle informací našeho on-line deníku měla na soud přijít podezřelá zásilka s práškem. Hasiči před soudem postavili bazének na dekontaminaci.

"Zaměstnankyně soudu otevřela obálku, ve které byl podezřelý prášek. Obálku podle vnitřních směrnic uložila do pytle a do plastové nádoby. Hasiči po příjezdu látku uložili do sudu a odeslali na expertízu. Budova soudu byla vyklizena. Zaměstnanci soudu vyšli na nástupní plochu před budovou. Hasiči dekontaminovali podatelnu. Detekce vyloučila bojovou chemickou látku," uvedl mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan.

Po rozhodnutí okresního hygienika se budova vrátila do běžného režimu, evakuované osoby se vrátily do budovy.

Foto

Video

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací