Úterý 27. září 2022
Svátek má Jonáš
Archivováno

Most - Tuto neděli byly sehrány zápasy neúplného devátého kola DRFG Mostecké ligy. Vzhledem k tomu, že základní část soutěže má celkem osmnáct dějství, je jasné, že se liga nachází přesně v polovině.

Neúplné deváté kolo (zápas mezi proOFFICE a GMS Most byl odložen) sestávalo ze čtyř utkání. Prvním z nich byl střet mezi Hospodou ULITA a FC Levels. V něm zvítězila Hospoda ULITA jasně v poměru 5:0, k čemuž jistě přispěla i slabá účast jejich soupeře, který zápas odehrál bez střídání. Nejproduktivnějším z vítězů byl Vít Popelka (2+1). Po dvou kanadských bodech se k němu připojili Antonín Harzer a Zdeněk Tureček (oba 1+1). Jediným, kdo v tomto kole neinkasoval ani gól, byl gólman vítězů Ondřej Murcko, který se tak stal brankářem kola.

V poledne proti sobě nastoupila mužstva FC Katalánci SWAG a Gamblers Most. Šlo o střet dvou týmů, které budou na konci soutěže zcela jistě atakovat nejvyšší příčky. Z jejich vzájemného souboje vyšli nakonec lépe v těsném poměru 5:4 Gambleři. Celkem tři z gólů zelenočerných vítězů zařídil Petr Hlaváček (2+1). Dvakrát po jeho boku bodovali Robert Dvořák (1+1) a David Hosnedl (0+2). V dresu poražených byli nejproduktivnějšími hráči Jaroslav Holman (1+1) a Lukáš Čábelka (0+2).

Třetím utkáním dne byl souboj týmů Inseminátors FC a Kosmos. Z něj jako vítězi v poměru 10:4 vyšli Inseminátors FC a to po poločase 5:0. Přesně týden poté, co se stal bodujícím osmého kola, dokázal tento svůj počin zopakovat Martin Boček z Inseminátors i v tomto kole devátém. Tentokrát vstřelil čtyři góly a na tři další nahrál. Titul bodujícího kola tak dokázal zkombinovat i s titulem střelce kola. Pouze o gól méně vstřelil jeho spoluhráč Jan Pyskatý (3+0) a tři kanadské body si připsal také Dominik Onuščák (1+2). V dresu poražených se hned trojice hráčů prezentovala zápisem 1+1 a to Cosmin Filip, Martin Matura a Tomáš Sršeň.

Celou první polovinu soutěže uzavřela opravdová reklama na malý fotbal v podobě zápasu mezi aktuálně prvními Atlético Most a druhými Jablíčky Chomutov. Tento zápas, který měl místy až Superligové parametry, pro sebe nakonec překvapivě snadno získali hráči Atlético Most. Ti si připsali vysoké vítězství 12:2, když v jejich barvách exceloval zejména David Batelka (2+4). K němu se výrazněji připojili Patrik Šlégr (3+1), Matěj Koudelka (2+1) či Jakub Chábera (1+2). Za poražená Jablíčka přesně mířili Jan Kopta a Lukáš Šroub (oba 1+0). 

Po úvodních devíti kolech na prvním místě tabulky odskočili již o šest bodů vedoucí Atlético Most. Oč jasnější je situace na špici ligového pelotonu, o to větší tlačenice je na pozici dva. Za vedoucím Atléticem je hned čtveřice týmů s osmnácti body a to Jablíčka Chomutov, Gamblers Most, Inseminátors FC a Hospoda ULITA.

  • Kanadské bodování ligy stále ovládá bratrská dvojice Matěj (15+17) a Adam (12+15) Koudelkovi z Atlética Most. Na třetí pozici již poskočil Martin Boček z Inseminátors FC (15+11).
  • Nejlepším střelcem ligy je i nadále v tomto kole nehrající Petr Bohata (17 zásahů). Za ním jsou s patnácti vstřelenými góly Matěj Koudelka a Martin Boček.
  • Třemi nejlepšími nahrávači jsou v polovině soutěže Matěj Koudelka (17 asistencí) před svým bratrem Adamem (15) a Jakubem Černým (13) z GMS Most.
  • Nejkvalitnějšími gólmany s minimálně pěti odchytanými zápasy jsou momentálně Václav Šlégr (průměr 1,56 obdrženého gólu na utkání) z Atlético Most, Miloslav Aschenbrenner (3,40) z FC Katalánci SWAG a Ondřej Bíro (3,44) z Gamblers Most.

Příští neděli jsou na pořadu první odvety základní části a bude tak zajímavé sledovat jak se s nimi týmy dokáží vypořádat a také to, jak se bude dále vyvíjet situace na předních pozicích tabulky. Více na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist