Sobota 10. červen 2023
Svátek má Gita

Fláje – Na neděli 23. dubna už nikdy nezapomene majitel Bistra u Henryho na flájské přehradě Jindřich Sládek. V pošmourném dni se turisté do Krušných hor příliš nehrnuli. Až na jednoho. Nebyl jím nikdo jiný než prezident České republiky Petr Pavel.

Jako vášnivý motorkář potřeboval provětrat svou mašinu. „Nebylo moc pěkně, ale přijelo pár motorek a auto. Vešli dovnitř, že si dají kávu a něco k jídlu a najednou koukám, že je to prezident. Nechtělo se mi tomu uvěřit. Šel jsem si s nimi pak ven prohlédnout motorky. Nebylo těžké uhádnout, která je jeho, protože se jediná lišila. Pak se šli ještě podívat na přehradu," popsal překvapivé a velmi příjemné shledání s prezidentem Jindřich Sládek. Prezidenta ochranka doprovázela na motorkách a v jednom osobním voze. „Přišlo mi, že to tu i zná, vždyť z Černoučku na Litoměřicku je to sem kousek," zamyslel se Sládek.

Prezident se svým doprovodem měl celkem štěstí, že bistro bylo už otevřeno. Turistická sezóna začíná oficiálně 1. května. „Byl víkend, potřeboval jsem se pořádně připravit na sezónu, takže jsem otevřeno měl," pousmál se majitel Bistra u Henryho.

S neméně vzácnou návštěvou mají nedávnou zkušenost i průvodkyně v zámku Valdštejnů. Na výstavu Malý princ Elišky Podzimkové přijela manželka tehdejšího prezidenta Miloše zemana Ivana Zemanová s dcerou Kateřinou. Na prohlídku se tehdy paní Zemanová dokonce nahlásila pod svým dívčím jménem, aby nevzbudila žádnou pozornost.

Vůbec nejslavnější návštěvu v novodobých dějinách zažil státní zámek Jezeří, kam v roce 1991 zavítal tehdejší korunní princ a současný král Charles (dle českých zvyklostí nyní nazývaný král Karel III.).

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist