Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Louny – Trojčata se narodila šťastným rodičům z Loun. Na svět přišla v pondělí v Praze. Jsou to dva kluci a jedna holčička. Rodiče jim dali jména Matěj, Sofie a Vojtěch.

"Když jsme zjistili, že budeme mít hned tři děti najednou, byl to nejdřív trochu šok. Když se narodily, nastoupily pocity jako strach o ně, štěstí a láska. Těžko se to popisuje, ale jako rodiče máme samozřejmě radost z narození dětí," uvedl na dotaz naší redakce Michal Z., otec trojčat. Maminka s dětmi odpočívají po porodu v nemocnici v Praze.

K narození trojčat poblahopřála rodině i lounská radnice. „Celé rodině gratulujeme a přejeme všem jejím členům hodně zdraví a šťastný a spokojený život!“ sdělil Jan Čermák, místostarosta Loun.

Město Louny vyplatí každému z novorozených trojčat finanční dar ve výši 13 tisíc korun. Rodiče tuto částku obdrží na základě darovací smlouvy. O daru rozhodla rada města hned v pondělí.

V České republice se každý rok narodí v průměru kolem 120 tisíc dětí. Vícečetných těhotenství a porodů je výrazně méně. Dvojčat se u nás narodí ročně v průměru kolem dvou tisíc párů a trojčat jen obvykle mezi 10-20 trojicemi sourozenců. Čtyřčata už přicházejí na svět jen výjimečně, obvykle zhruba jednou za pět let.

V rámci okresu Louny se trojčata – dvě dívky a chlapec - narodila v roce 2006 rodině v Očihovci na Podbořansku. Letos na podzim jim bude už dvanáct let.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist