Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Teplice - V Podkrušnohorských domovech sociálních služeb, konkrétně v domově pro seniory v Teplicích U Nových lázní, oslavila Marie Machová úctyhodné 103. narozeniny. V současné době je oslavenkyně nejstarší seniorkou v rámci domovů sociálních služeb, které zřizuje Ústecký kraj.

Marie Machová se narodila 18. března 1915 na Slovensku. Odtud se ve svých 15 letech s rodinou odstěhovala do Břežánek, kde její maminka pracovala u sedláka a ona sama nastoupila do místních keramických závodů, kde pracovala až do odchodu do důchodu. Paní Marie je třiatřicet let vdovou, zažila obě světové války, monarchii i všechny prezidenty, vychovala tři děti a má sedm vnuků a několik pravnoučat i dokonce prapravnoučat.

Mezi gratulanty nechyběl ředitel Podkrušnohorských domovů sociálních služeb Jaroslav Zeman, jeho zástupkyně Jaroslava Blaschkeová, vedoucí krajského odboru sociálních služeb Petra Lafková a také zaměstnanci domova. Pogratulovat jí přijel také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Foto

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček popřál nejstarší seniorce v rámci krajských zařízení.

foto

foto

Ředitel domova Jaroslav Zeman.

foto
Zprava hejtman Oldřich Bubeníček, vedoucí krajského odboru sociálních věcí Patra Lafková, zástupkyně ředitele Jaroslava Blaschkeová a ředitel domova Jaroslav Zeman.

foto

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist