Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš

Most – Přes šedesát tisíc korun je zapotřebí, aby mohl čtyřletý Staník podstoupit měsíční cvičení na rehabilitační klinice. Terapie mu pomůže při jeho boji s následky mozkové obrny. Jenže maminka, která se o něj stará sama, nemá dostatek prostředků. Patron dětí pro něj proto vybírá potřebnou částku. O zveřejnění příběhu nemocného klučiny požádala maminka i náš server. Doufá, že se děcko postaví na nohy.

„Staník přišel na svět už ve 26. týdnu. Od prvního nádechu musel bojovat o svůj život a já jsem nesmírně šťastná, že to nevzdal a je tady dnes se mnou. Životem si ale nese dětskou mozkovou obrnu, kvůli které zatím sám nesedí ani nechodí,“ popisuje potíže maminka Romana. „Je to však můj smíšek, což nám dost usnadňuje pravidelné cvičení a rehabilitování. S úsměvem na rtech jde totiž všechno lépe,“ dodává s optimismem.

Staník má podle lékařů velkou naději na to, že jednou bude chodit. Aby se však z naděje stala skutečnost, musí intenzivní rehabilitační pobyt absolvovat několikrát do roka. „Protože se ale o syna starám sama, nemůžu si dovolit opakovaně hradit 65 000 korun, což je cena jednoho pobytu. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí,“ uvádí maminka. Nyní je vybraná přibližně třetina potřebné částky. Pomoci může každý. Bližší informace, jak přispět, můžete najít zde.

Staník by jednou rád běhal jako normální kluk. Má za sebou již intenzivní rehabilitace. Díky tomu se výrazně zlepšila jeho pohyblivost, s oporou nábytku se už dokáže postavit, pokouší se posadit. „Věřím, že společně Staníka postavíme na nohy,“ dodala maminka.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist