Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Meziboří - Policisté oddělení tisku a prevence mosteckého územního odboru zamířili spolu s herci Divadla VeTři v pondělí odpoledne do klubu seniorů v Meziboří. Důvodem jejich návštěvy byla další realizace projektu prevence „Senior v bezpečí“.

Tak jako minulý týden v Horním Jiřetíně a v Litvínově, mohli senioři z Meziboří vidět několik scének, ve kterých bylo ukázáno, jak snadno se starší osoba může stát obětí podvodníků a zlodějů.

V první ukázce neodolal senior nabídce pouličního prodejce, který mu vnutil nepotřebné zboží a vyinkasoval za to tisíce korun. Ve druhé scénce si důchodkyně do bytu vpustila slušně vyhlížejícího muže s titulem, který jí přišel zkontrolovat sporák a přitom ženu nepozorovaně okradl o peníze. Třetí příspěvek byl zaměřen na krádeže v obchodech, kdy se nakupující věnují výběru zboží a nehlídají si svá příruční zavazadla.

To vše bylo doplněno živou diskusí herců, policie a přítomných seniorů. Nechyběly ani důležité preventivní rady. Na setkání dorazilo přes dvacet důchodců a vystoupení herců odměnilo v závěru bouřlivým potleskem. (ls)

Foto

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací