Neděle 29. květen 2022
Svátek má Maxmilián

Lom – Soud nařídil městu Lom, aby se omluvilo někdejší ředitelce tamní základní a mateřské školy Ivaně Šabkové za to, že ji vedení města na svolané tiskové konferenci veřejně pošpinilo. Tvrdilo se tam o ní, že kradla. To však nebyla pravda.

„Omlouváme se paní Mgr. Ivaně Šabkové za to, že dne 7. ledna 2016 při tiskové konferenci a adrese městského úřadu pan Ing. Bronislav Schwarz, paní Bc. Kateřina Schwarzová a pan Bc. Jakub Ozaňák ve vztahu k paní Mgr. Ivaně Šabkové použili nepravdivé a nevhodné výroky o tom, že v postavení statutárního zástupce příspěvkové organizace, tj. Základní školy a Mateřské školy Lom, kradla, krade a bude krást, že je zloděj, a dále uvedli, že se dopustila zpronevěry v souvislosti s nákupem notebooku, školních potřeb a masáží, a dále, že použila finanční prostředky uvedené příspěvkové organizace na své soukromé potřeby, a to vše způsobem, který byl urážlivý a kterým zasáhli do jejích osobnostních práv,“ otiskl omluvu místní týdeník.
Pod soudem nařízenou omluvou není podepsán nikdo z těch, kdo výroky pronášeli, ale město Lom.

Bronislav Schwarz, bývalý policista a ředitel mosteckých strážníků, se letos pokusil neúspěšně vrátit do krajského zastupitelstva pod hlavičkou Severočeši.cz.

Kateřina Schwarzová je nadále starostkou Lomu. Její manžel Bronislav Schwarz je v Lomu radním. Jakub Ozaňák, člen regionální rady ODS, byl tehdy po odvolání Ivany Šabkové z funkce ředitelky jmenován statutárním zástupcem školy. Protože nedosáhl potřebné úrovně vzdělání a praxe, nemohl být jmenován ředitelem.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist