Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš

Lom - Na jedné z nedávných schůzí Zastupitelstva města Lomu byl, prakticky bez jakýchkoliv předchozích informací a podkladů, zařazen bod o využití pozemku, který město vlastní na Dlouhé Louce, k rekreačnímu bydlení, formou tzv. developerského projektu.

Jedná se vlastně o záměr využít prostory na Dlouhé Louce (dnes klasifikovaných jako zemědělské a přírodní plochy), kde naše město vlastní přibližně 30 tisíc m2 plochy, k rekreačnímu bydlení formou prodeje developerovi, který by na ní umístil chaty kontejnerového typu. Město by za směnu velké části pozemku k již uvedenému využití získalo od developera možnost následně odkoupit podstatně menší část pozemku zpět s vystaveným objektem určeným k rekreaci zaměstnanců města, pro výjezdní školu v přírodě pro lomské děti a podobně.

Máme, a nejenom proto, že jsme opoziční zastupitelé, podstatné výhrady k takovému způsobu řešení městského majetku.

K tomu všemu již na Dlouhé Louce proběhla petice, kde se všichni obyvatelé postavili proti jakémukoliv rozšiřování zástavby v lokalitě, která patří do přírodního parku Loučenská hornatina. Petice je dle našich informací možno podepsat též v Litvínově, v kavárně v areálu bývalé polikliniky, kdykoliv do večera do 20 hodin. Jsme přesvědčeni, že je to dostatečný signál k opuštění developerských zájmů stávajícího vedení města Lom.

Občané Lomu a Loučné, kteří máte zájem o co největší zachování stávajícího stavu přírody v okolí vašeho města, můžete přijít každý den v době od 15 do 21 hodin do hospody Anšajba, kde jsme připravili petiční archy a kde si můžete prohlédnout stávající situaci a mapku oblasti, abyste se zorientovali, a můžete k petici připojit svůj podpis.

  • Za opoziční zastupitele města Lomu: hnutí Žiju v Lomu, Svobodní Lom a OMMO

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist