Čtvrtek 18. červenec 2019
Svátek má Drahomíra

Litvínov – Sobotní velký úklid Česka, do kterého se zapojily tisíce lidí napříč celou republikou, se někomu v Litvínově pěkně zvrtl. Místo čistější Šumné je tu rozebraný náklaďák s hromadou nepořádku okolo.

Na odstaveném nákladním autě se kdosi pěkně vyřádil. Má rozbitá všechna okna, poničenou karoserii. A v okolí je hromada nepořádku. Najdete tu i měřící kotouče zaznamenávající pracovní činnost řidiče, ale i kondomy.

Titulek zprávy je samozřejmě ironický. Samotná akce Ukliďme Česko byla velmi úspěšná. Více než 76 000 dobrovolníků při letošních jarních úklidech sesbíralo přes 1 000 tun odpadů na 1 928 místech v celé České republice. Zapojilo se tak zhruba o 10% dobrovolníků více, než na jaře loňského roku.

Pro ty, kterým není lhostejný stav prostředí, ve které žijeme, je tu aplikace ZmapujTo.cz, pomocí které mohou hlásit výskyt nejen černých skládek, ale i řady dalších nešvarů a problémů ve svém okolí. Tato hlášení se dostanou jednak k příslušným obcím, jejichž území se týkají, ale mohou být také využita pro podzimní termín úklidové akce. Ten letos proběhne v sobotu 15. září v rámci celosvětového úklidu, který je naplánován ve 128 zemích po celé planetě a bude se nepochybně jednat o největší dobrovolnickou akci v historii.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací