Neděle 29. květen 2022
Svátek má Maxmilián

Obrnice - Závěr letošního roku přinesl úspěch nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež, jehož zřizovatelem je příspěvková organizace Obrnické centrum sociálních služeb (OCSS). Zasloužila se o to jeho klientka, studentka Adéla Švábová, která přivezla začátkem prosince cenný kov z finále celorepublikové talentové soutěže v Kadani. Porota ocenila její pěvecké vystoupení bronzovou příčkou.

Dalším výrazným talentem je bezesporu sedmnáctiletý Karel Sivák. Nenašel konkurenci v lokální soutěži v soupažném tlaku v lehu na rovné lavici s velkou činkou (benchpress). „Zvedl neuvěřitelných 165 kilogramů. Tímto v jeho věku nebývalým výkonem soupeře doslova deklasoval, bylo to jednoznačné vítězství. I on tak má velkou šanci uspět na celorepublikové úrovni. Uvidíme už v příštím roce,“ upřesnila ředitelka OCSS Lucie Matějovicová.

Oba úspěšní reprezentanti převzali ocenění na vánoční besídce, kterou v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež uspořádali jeho pracovníci.

2912obrnice2

Karel Sivák (uprostřed) se svým trenérem Martinem Novotným a ředitelkou OCSS Lucií Matějovicovou.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 15 do 26 let v Obrnicích získalo před třemi lety nové zázemí s moderním vybavením, v komplexu nechybí posilovna či víceúčelové hřiště. Obec na jeho vybudování získala dotaci ministerstva práce a sociálních věcí z _programu IOP Evropské unie ve výši zhruba 18 milionů korun.

Hlavním zaměřením nízkoprahového zařízení je podle Lucie Matějovicové poskytování sociálních služeb s cílem pomoci mladým lidem dostat se zpátky do školy a doplnit si vzdělání, případně najít uplatnění na trhu práce. „Velký důraz ale klademe i na zájmové aktivity a koníčky. Je důležité, aby děti a mladí lidé trávili volný čas smysluplně. Úspěch Adély a Karla je důkazem, že se nám to snad daří,“ doplnila.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist