Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Most - Skupina aktivistů obsadila velkostroj v lomu Vršany. Zařízení bylo v chodu, skupinu, která porušila zákon, převzala Policie ČR. Těžební firma bude vymáhat způsobené škody.

Lidé, kteří obsadili těžební zařízení, si říkají autonomní skupina Vzpoura koťátek. "Bouříme se proti mocenskému systému a tuto přímou akci vidíme jako jedinou možnost, jak svou vzpouru vyjádřit, jak se zasadit o lepší svět. Protože lepší svět je možný. Mňouk," uvádí se k prohlášení k ranní nepovolené akci.

"Zdá se, že obsazení těžebního stroje se stává pro jistou skupinu mladých lidí formou zábavy. Důrazně upozorňujeme, že rypadlo není uzpůsobeno k volnému pohybu nezodpovědných osob a pobyt na něm je velmi nebezpečný. Skrývkový stroj, na který vlezli tentokrát, byl v chodu, museli jsme zastavit těžbu skrývky a škodu budeme důsledně vymáhat," sdělila Eva Maříková, mluvčí Sev.en Energy.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací