Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Hřensko - Záchranáři vyjížděli v sobotu pozdě odpoledne k dalšímu úrazu hasiče. Podle informací došlo ke střetu čtyřkolky a auta.

Prokop Voleník, mluvčí krajských záchranářů uvedl, že muž utrpěl naštěstí jen lehká zranění a byl sanitním vozem přepraven do děčínské nemocnice.

Už před tím v sobotu 30. července byli při zásahu ve Hřensku zraněni celkem tři hasiči. K jednomu úrazu musel dokonce vzlétnout i vrtulník z Ústí nad Labem. Stalo se tak v lesním porostu při pádu stromu, kdy měl poté hasič spadnout ještě ze skály.

Prokop Voleník, mluvčí krajských záchranářů uvedl, že došlo po pádu ze skály ke zranění zasahujícího hasiče. Záchranáři se museli ke zraněnému nejprve slanit ze záchranářského vrtulníku, ošetřit ho a následně v podvěsu přepravit na vhodné místo, kde byl naložen a letecky přepraven s podezřením na vážné zranění do ústecké nemocnice, do traumacentra.

Mluvčí dále sdělil, že záchranáři museli transportovat do nemocnice ještě další dva hasiče. Jeden utrpěl středně vážné zranění dolní končetiny a další hasič měl alergickou reakci po bodnutí hmyzem. Zranění hasiči byli prvotně ošetřeni ve vozidle Golem. Podle informací hasič dostal od včel či vos až padesát bodnutí.

Všichni hasiči jsou mimo ohrožení života. 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist