Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Most - Poslední hektickou neděli měla na programu základní část zkrácené sezóny mosteckého malého fotbalu. V jejím průběhu se na hřišti 11. ZŠ Most rozhodlo o čtyřech nejlepších týmech jak v rámci Seniorligy Most, tak v rámci Mostecké ligy malé kopané. Tyto čtyři nejlepší týmy pak příští neděli vstoupí do semifinálových bojů směřujících k vyhlášení mistrů v obou soutěžích.

Nabitý program odstartovalo střetnutí mezi FC HSG Most a Mosteckými pumpičkami a míchačkami. To pro sebe po výsledku 5:2 získaly Pumpičky. Hned čtyři z gólů vítězů zařídil agilní Martin Matura (3+1) podporovaný především Petrem Fousem (0+2). Oba góly poražených vsítil Vladimír Holý.

FC HSG Most nastoupilo okamžitě do druhého zápasu a to proti L.K.M. Recycling Souš. Tentokrát odešel ze hřiště tým FC HSG Most jako vítěz a to v poměru 6:2. Nejvíce k tomu přispěl hattrickem Martin Johanis (3+0) doplňovaný zejména Janem Hurčíkem a Františkem Vokáčem (oba 0+2). Góly poražených vstřelili Dušan Marušík a Jan Zajačik vždy po nahrávce Rostislava Brouma.

Druhé nedělní představení čekalo také na Mostecké pumpičky a míchačky v utkání s TEAM FC AUTO Va-St. V něm loňský finalista AUTO Va-St (loni FC Záchytka) nechal v rámci jinak velmi slabé sezóny vzpomenout na své lepší výkony a slavil výhru 3:0. Góly stříleli Jaroslav Dvořák a Marek Šíma (oba 1+1) a Jan Ladomerský (1+0). V malém fotbale vždy cennou nulu si připsal gólman vítězů Martin Šíla.

Následovalo utkání mezi aktuálně prvním týmem Jatka Matějka a L.K.M. Recycling Souš. V tomto na šance spíše skoupém utkání slavila těsnou výhru 2:1 Jatka Matějka. Mezi tři tyče mířili Aleš Janeček a Petr Svoboda vždy po nahrávce Filipa Těšitele. Za poražené odpovídal Martin Spilka.

Program pokračoval utkáním mezi SG Horní Jiřetín a TEAM FC AUTO Va-St. Zde Horní Jiřetín naplno uplatnil svou zkušenost a došel si pro tři body za výsledek 5:2. O jeho pět gólů se spravedlivě podělilo pět střelců a to Ladislav Brejchal (1+1) a dále Pavel Brunclík, Petr Lenc, Tomáš Svoboda a Michal Vorlík (všichni 1+0). Poslední dva góly poražených v této sezóně vstřelili Jan Ladomerský a Marek Šíma (oba 1+0).

Základní část Seniorligy Most (soutěže pro hráče 40+) uzavřelo utkání mezi SG Horní Jiřetín a Old Bridge. To pro sebe získali úřadující mistři Old Bridge v poměru 3:0. Všechny jejich góly zařídil Martin Kovář (1+2) podporovaný Karlem Giampaolim (1+1). Čistým kontem se prezentoval Roman Dub.

Po skončení základní části se zároveň rozhodlo o složení semifinálových dvojic, jimiž budou vítězové základní části, Jatka Matějka, proti čtvrtému týmu, Old Bridge. A dále po základní části druzí a třetí, tedy SG Horní Jiřetín a Mostecké pumpičky a míchačky.

Kanadské bodování základní části ovládl Martin Kovář (9+3) z Old Bridge před Petrem Lencem (7+3) z SG Horní Jiřetín a Jaroslavem Dvořákem (2+6) z TEAM FC AUTO Va-St.

Kovář s devíti zásahy kraluje rovněž střelcům a to před Lencem (7) z SG Horní Jiřetín a dvojicí pětigólových Vojtěch Benda z Jatek Matějka a Jan Ladomerský z TEAM FC AUTO Va-St.

Nejlepšími nahrávači této části sezóny se stali Jaroslav Dvořák z TEAM FC AUTO Va-St a Karel Giampaoli z Old Bridge, oba po šesti asistencích.

Nejlepším gólmanem základní části se stal Petr Zálešák (1,8 obdrženého gólu na zápas) z SG Horní Jiřetín, před Petrem Szkorupou (3,33) z FC HSG Most a Martinem Šílou (3,5) z TEAM FC AUTO Va-St.

Na zápasy Seniorligy Most navázala také utkání soutěže mladých, tedy Mostecké ligy malé kopané. V těch se nejprve utkaly týmy Avengers Most a Litvínoff. Stále více se sehrávající Litvínoff si připsal výhru 5:0, když se prezentoval jak dobrou ofenzivou, tak skvělým výkonem nepřekonaného gólmana Josefa Kocourka. V útoku vyčnívali Václav Rédl (2+0) či Zdeněk Nodes (1+1).

Poté Avengers padli i s týmem GMS Most a to v poměru 1:8. Mimořádné ofenzivní představení servíroval Vít Popelka (4+4), který zařídil všechny góly vítězů. Z jeho spoluhráčů se k němu nejvíce připojil David Procházka (2+1). Za Avengers si přesný zásah připsal Vladimír Dvořák.

Následovala prohra v oslabené sestavě nastoupivších Gamblers Most s týmem Katalánci Most. Katalánci pro sebe utkání získali v poměru 7:3 po půli 3:3. Rovněž v tomto střetnutí nesli všechny góly vítězů jedno jméno a to Antonína Fišera (3+4). Toho nejvýrazněji doplňoval Lukáš Čábelka (2+1). Poražené táhla hlavně dvojice Petr Hlaváček a Zdeněk Macháček (oba 1+1).

Dalším v pořadí bylo vítězství Jablíček Chomutov 3:1 nad GMS Most. O ofenzivu vítězů se starala tradiční jména Martin Boček (2+1) a David Haviar (1+1). Za se sezónou se loučící GMS Most odpovídal spolehlivý Vít Popelka po přihrávce Antonína Harzera.

Předposledním zápasem hracího dne bylo střetnutí mezi Katalánci Most a Švejkem. To pro sebe po výsledku 4:1 získali Katalánci. Nejproduktivnějším hráčem v černých dresech vítězů byl tentokrát Radek Veverka (1+1). Za zmínku určitě stojí jeden přesný zásah Miloslava Aschenbrennera z pozice gólmana. Za Švejka přesně mířil Jakub Zaspal.

Celou základní část uzavřelo utkání mezi Švejkem a Jablíčky Chomutov. Ke cti oběma týmům svědčí, že přestože v okamžiku výkopu existoval výsledek, který by jim oběma zajistil postup do semifinálových bojů, neuchýlili se jejich hráči k žádné frašce a rozdali si to naplno v duchu fair-play. Z této bitvy jako ten poražený a zároveň nepostupující do play-off vyšel nakonec Švejk a to poměru 2:5. Jablíčka opět táhla dvojice Martin Boček a David Haviar (oba 2+1) doplněná Albertem Koštůrem (1+1). Za Švejk se se sezónou rozloučili přesně mířící Zdeněk Tureček (1+1) a Jakub Zaspal (1+0).

Toto poslední utkání rozhodlo o semifinálových dvojicích vyřazovacích bojů Mostecké ligy malé kopané. Těmi budou vítězové základní části Gamblers Most proti čtvrtému Atléticu Most a dále druzí a třetí po základní části, tedy Jablíčka Chomutov a Katalánci Most.

Kanadské bodování soutěže mladých drtivě ovládl hráč, kterého jeho věk již opravňuje i ke startům v Seniorlize a to Martin Boček (21+13) z Jablíček Chomutov. Za ním skončili Antonín Fišer (13+11) z Katalánců Most a David Schettl (17+3) z Atlética Most.

Boček vládne také nejlepším střelcům základní části MLMK (21 zásahů) a to opět před dvojicí Schettl (17) a Fišer (13).

A konečně Boček opanoval rovněž soutěž nejlepších nahrávačů a to se 14 asistencemi před Fišerem (11) z Katalánců a trojicí Rostislav Šebek, Lukáš Svoboda (oba Jablíčka Chomutov) a David Macko z Gamblers Most, všichni po deseti nahrávkách.

Nejlepším gólmanem základní části byl nakonec Michal Hůla z Jablíček Chomutov se skvělým průměrem 1,67 obdrženého gólu na zápas před Ondřejem Bírem (2,0) z Gamblers Most a Václavem Šlégrem (2,8) z Atlética Most.

Semifinálové boje, hrané systémem dvojzápasu, budou rozehrány v neděli 2. června 2019 od 10:00 na hřišti 11. ZŠ Most.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací