Úterý 27. září 2022
Svátek má Jonáš
Archivováno

Most - Po minulé neděli, která byla vyhrazena celostátní soutěži v malém fotbale, se tentokrát na hřišti 11.ZŠ Most opět rozhořely boje mostecké domácí soutěže. V celkem pěti zápasech druhého kola nebyla nouze o napínavé souboje a dokonce o jeden penaltový rozstřel.

Hned první zápas kola přinesl až do posledních vteřin napínavou zápletku zakončenou divokou výhrou týmu Inseminátors FC nad Hospodou ULITA v poměru 7:6. Inseminátoři v zápase vedli již o tři góly, aby se nakonec museli ke konci zápasu obávat mocně dotahující ULITY. Svou výhru však uhájili a to zejména zásluhou dvou čtyřbodových Miroslava Brauma (3+1) a Martina Bočka (2+2). Výrazněji vítězství svého týmu podpořil ještě David Schettl (1+2). Miroslav Braum se svým hattrickem stal nejlepším střelcem tohoto kola. Útok poražených táhli především Antonín Harzer (2+1) a Miroslav Krajňák (1+2). Dvěma kanadskými body se k nim připojil Jaroslav Dvořák (1+1).

Další utkání mezi týmy Kosmos a proOFFICE vyvrcholilo divácky vděčným penaltovým rozstřelem, poté co na každý vstřelený vedoucí gól proOFFICE dokázal Kosmos reagovat vyrovnávací brankou a to až do konečného stavu 5:5. Góly Kosmosu zařizovaliy nejčastěji Cosmin Filip (2+0) a Dušan Marušík ml. (1+1). Za proOFFICE pak úřadovali hlavně Vojtěch Benda (2+1) a Tomáš Beran (1+1). Právě gól druhého jmenovaného hráče byl vítěznou proměněnou penaltou a byl to tak tým proOFFICE, kdo si nakonec za výhru po pokutových kopech odnesl o jeden bod více.

Ve třetím utkání se Jablíčka Chomutov postavila týmu GMS Most a tentokrát je měla čekat rozhodně větší výzva, než tomu bylo v kole prvním. GMS dokázalo postavit skutečně velmi silnou sestavu včetně prvoligového Stanislava Hofmanna a jasná výhra v poměru 5:2 tak vypovídá o skutečně mimořádné síle Jablíček. Ta zlomila odpor GMS zejména ve druhé půli po poločase 2:1. Vítězství do Chomutova poslali hlavně dvoubodoví Rostislav Šebek (2+0), David Haviar a Tomáš Svoboda (oba 1+1) a Petr Proll (0+2). Oba góly poražených vstřelil Jakub Černý a to vždy po nahrávce Davida Gábela.

Od 13:00 se proti sobě postavili FC Katalánci SWAG a FC Levels. Katalánci v tomto střetnutí zvítězili přesvědčivě 6:1. Hned čtyři góly v síti Levels zajistil Marek Olah (2+2), který se tak stal s dvojicí Miroslav Braum, Martin Boček z Inseminátors FC bodujícími kola. Dva góly vítězů ještě vstřelil Miroslav Pšenička (2+0) a dvakrát bodoval také Ladislav Kobylák (1+1). Zajímavým počinem na sebe upozornil brankář vítězů, Lukáš Pechar. Ten se jednak stal díky jediné obdržené brance gólmanem kola a tento titul ještě korunoval hned dvěma asistencemi. Čestný úspěch Levels si připsal Tomáš Vítek.

Zlatým hřebem kola bylo utkání mezi Gamblers Most a Atlético Most. Toto z mnoha sportovních i osobních důvodů mimořádně prestižní utkání bylo předmětem velkého diváckého zájmu a přítomní fanoušci viděli skutečné drama. Gambleři v čele s prvoligovým Jakubem Horou dokázali jít do vedení po nenapodobitelném výletu jejich gólmana Ondřeje Bíra za půlící čáru. Ten zde napřáhl a přesně umístěnou střelou skóroval, což lze považovat za jeho podpis na malém fotbale v České republice. Gambleři dokázali poté své vedení ještě navýšit, když přesnou nahrávku Hory zužitkoval Robert Dvořák. Atlético však poločasový výsledek 0:2 nezlomil a ve druhé půli dokázali jeho hráči dokonat velký obrat až na konečných 3:2. Nejprve snižoval Dominik Dolejší (1+0) a poté se dokázal dvakrát prosadit opravdu skvěle hrající Michal Leibl (2+0). Asistencemi se prezentovali Jakub Hruštinec (0+2) a Adam Koudelka (0+1).

Po dvou kolech tak má liga již jen tři týmy bez ztráty body a to vedoucí Jablíčka Chomutov, druhé FC Katalánci SWAG a třetí Inseminátors FC. A právě třetí Inseminátoři a vedoucí Jablíčka se střetnou příští neděli od 13:00 v taháku třetího kola DRFG Mostecké ligy.

Jako by i čelo kanadského bodování chtělo zvát na tento zápas, neboť prvním je aktuálně David Haviar (3+5) z Jablíček před druhým Martinem Bočkem (4+3) z Inseminátors FC a třetím Janem Koptou (4+2) opět z Jablíček.

Nejlepším střelcem ligy je rovněž zástupce chomutovských, pětigólový Rostislav Šebek, před čtyřgólovými Martinem Bočkem a Janem Pyskatým z Inseminátors a Janem Koptou opět z Jablíček.

Nejlepším režisérem ligy je pak s pěti asistencemi pro změnu David Haviar (Jablíčka Chomutov), před Martinem Bočkem (Inseminátors FC) a Matějem Dolejškou (Jablíčka Chomutov), oba po třech asistencích.

Nejen k výše avizovanému zápasu jsou příznivci mosteckého malého fotbalu srdečně zváni příští neděli. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist