Úterý 27. září 2022
Svátek má Jonáš
Archivováno

Most - V pondělí 8. května od 14:00 bude Most hostit na svém domácím hřišti výběr Olomouce v rámci dvanáctého kola DRFG Superligy malého fotbalu. Ačkoliv se Superliga hraje druhým rokem, Olomouc je v ní nováčkem a mosteckým divákům se tak na hřišti 11. ZŠ představí vůbec poprvé.

Most, stále úřadující vicemistr, který prochází jarní částí Superligy ve velmi špatné formě a na svém kontě má pouze jeden bod za domácí televizní prohru po penaltách s Jihlavou, se bude především snažit alespoň částečně napravit pachuť, kterou jeho poslední výkony v jeho příznivcích zanechávají. Nejde totiž jen o samotné porážky, ale i o jejich výši. Zejména poslední představení na půdě Pardubic a debakl ve výši 4:13 se zapsaly černým písmem do dějin mosteckého malého fotbalu.

Pro snahu o napravení dojmu z ligového jara ovšem do Mostu nemíří nijak snadný protivník. Olomouc, která je aktuálně na čtvrtém místě průběžné tabulky s šestibodovým náskokem na šestý Most, vstoupila do svého premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu suverénně a zejména z kraje podzimní části byla černým koněm soutěže, když se průběžně pohybovala v těch nejvyšších patrech tabulky. Vzhledem k jejímu premiérovému účinkování v Superlize mají za sebou oba týmy zatím pouze jedno vzájemné utkání. V něm dokázal Most udolat Olomouc na její půdě 4:3 po penaltách.

S ohledem na potřebu nutně bodovat za tři body vysílá Most do zápasu silnou sestavu, která bude zajímavá tím, že v ní celou jednu pětku vytvoří nováček mostecké soutěže, tým Jablíčka Chomutov. Ta do ligy vpadla ve velkém stylu a v každém zápase se prezentují výbornými výkony. Zejména na jejich sehranosti a herních automatismech by měl tedy stát výkon jedné z pětic mosteckého výběru. Druhá pak bude sestávat z opakovaně ověřených jmen včetně několika reprezentantů. Nominovaná sestava má tuto podobu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Dolejška Matěj, Haviar David, Kešner Ladislav, Kopta Jan, Macko David, Nobst Dominik, Polák Jakub „A“, Popelka Vít, Šebek Rostislav a Vait Marek.

„Vím, že tentokrát ve své nominaci opomíjím některé z hráčů objevujících se v posledních zápasech pravidelně, jako jsou Martin Boček, Antonín Fišer nebo Václav Šlégr. Nejde o žádnou reakci na poslední prohru v Pardubicích. Spíše je potřeba už koukat na příští ročník Superligy a vyzkoušet i některá nová jména. U těch jmenovaných již vím, co od nich mohu čekat a jakou mají kvalitu a rád bych tak využil domácího zápasu k vyzkoušení i některých dalších tváří. Nominace zároveň reaguje na dosavadní výkony Jablíček v naší domácí lize a já jsem zvědavý, jak se jim bude dařit v celostátní soutěži, když dostanou prostor pro souhru celé jedné pětice.“ vysvětluje svou nominaci mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Byť Olomouc určitě patří k těm těžším soupeřům, my již naprosto nezbytně potřebujeme vyhrát. Po tomto zápase nás totiž čeká již jen výjezd do Příbrami, přičemž výjezdy ven se nám na jaře moc nedaří, a na závěr domácí utkání se silnou Prahou. Ve světle tohoto faktu se nutně potřebujeme na Olomouci chytit a do Příbrami pak cestovat přeci jen v trochu veselejší náladě“ uzavřel své vyjádření Benda. I slova mosteckého trenéra tak dávají jasně tušit, o jak důležité utkání v pondělí půjde. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist