Úterý 27. září 2022
Svátek má Jonáš

Most - Po na minutu přesně týden starém vítězství na půdě úřadujícího mistra z Brna přivítá tuto neděli ve 14:00 na svém hřišti Most výběr Jihlavy. Ta patří v rámci týmů hrajících Superligu malého fotbalu určitě k těm kvalitnějším. Už jen fakt, že dokázala v obou úvodních ročnících pokaždé skončit na stupních vítězů (v obou případech bronzová), svědčí o dlouhodobé síle a kvalitě tohoto výběru.

Pro Most jde navíc o ne příliš oblíbeného soupeře, neboť ji z dosavadních čtyř pokusů dokázal porazit pouze jednou a třikrát opouštěl hřiště v roli poraženého. A to včetně loňského pro Most historicky prvního domácího televizního zápasu. V současném třetím ročníku má zatím Jihlava vyrovnanou bilanci jedné porážky (doma ji vyloupily Pardubice) a jednoho vítězství (venku zdemolovala Příbram v poměru 8:1).

Most půjde do vzájemného střetnutí s bilancí jedné porážky a dvou výher a to včetně cenné výhry na půdě Brna. Má tedy na co navazovat a nyní je nutné tyto tři cenné body zvenku potvrdit právě doma s Jihlavou. K utkání byla nominována sestava velmi podobná té, která před týdnem dobyla moravskou metropoli. Most nastoupí v tomto složení - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "C", Fišer Antonín, Haviar David, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Matyáš David, Nobst Dominik, Popelka Vít, Prokop Michal a Šebek Rostislav.

Pokud jde o Jihlavskou sestavu, tak v té dlouhodobě září jména jako Robin Demeter, Jakub Göth, Radim Šuta či David Kavka (byť ten do Mostu jistě kvůli disciplinárnímu trestu nedorazí). Každopádně první zmíněná trojice je aktuálně v kanadském bodování soutěže na druhém až čtvrtém místě (první je mostecký Martin Boček) a je tak jisté, že do Mostu míří po Blanensku další značně ofenzivně laděný tým. 

Nadcházející zápas zhodnotil vedoucí mosteckého výběru, Aleše Janeček: „Je pravdou, že Jihlava nám dlouhodobě nevyhovuje. Má většinou méně početnou ale o to kvalitnější sestavu a její nejlepší hráči jsou tak téměř neustále na hřišti. Každopádně my se chceme dívat především sami na sebe. Máme teď šňůru dvou vítězství včetně toho posledního z Brna. Navíc jsme doma a není tak na místě přistupovat k nadcházejícímu duelu jinak než sebevědomě“ zahájil své předzápasové vyjádření Janeček.

„Vzhledem k tomu, že trenéři jen neradi mění vítěznou sestavu, vyběhne na hřiště velmi podobné složení jako v Brně. Jde o kvalitní hráče s velkým ofenzivním potenciálem, což nám ukázalo osm vstřelených gólů v Brně. Pokud se navíc dokážeme vyvarovat chyb v obraně a tradičně zaspaného začátku, pak věřím, že v neděli zvítězíme. Každopádně bych chtěl pozvat diváky a fanoušky mosteckého malého fotbalu na další kvalitní podívanou na hřišti 11. ZŠ“ zakončil Janeček.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist