Úterý 27. září 2022
Svátek má Jonáš

Most - V neděli dvacátéhodruhého října byly sehrány odvety čtvrtfinálových zápasů Mostecké ligy malé kopané, které rozhodly o čtveřici týmů, která postoupila do letošních bojů o medaile. Na hřišti 11. ZŠ Most se odehrála celkem tři utkání, když se jeden z týmů nesešel a toto čtvrté čtvrtfinále muselo být kontumováno.

Odvety zahájilo střetnutí mezi Inseminátors FC a FC Katalánci SWAG. První čtvrtfinálový duel těchto týmů skončil před týdnem výhrou Inseminátors v poměru 6:3 a jednalo se tak o nejvyrovnanější čtvrtfinále ze všech. Do odvety vrhli Katalánci všechny své síly a nastoupili k ní v téměř ideální sestavě. Jejich zničující síle naopak Inseminátors vzdorovali ve zdaleka ne optimálním složení a před zápasem tak nebylo vyloučené, že Katalánci dokáží vývoj čtvrtfinále otočit. V černých dresech hrající Katalánci skutečně šli do vedení, ale zodpovědně hrající Inseminátors dokázali z občasných protiútoků rovněž trestat a Kataláncům se tak nikdy nepodařilo soupeři výrazněji odskočit. Katalánci sice nakonec dokázali zvítězit, ale pouze 6:5 a v součtu s prvním čtvrtfinále tak pro ně zůstala cesta do semifinále uzavřená. Přesto se se sezónou rozloučili výborným výkonem, v němž vyčnívali zejména Ladislav Kobylák (2+1), Marek Bartoš (1+1) či Michal Broskovics (0+2). Postup v řadách Inseminátors jistili především Miroslav Braum (1+2) a Martin Boček (2+0).

Dalším utkáním měl být střet mezi Jablíčky Chomutov a GMS Most. Bohužel tým GMS Most byl právě tím mužstvem, které se k zápasu nesešlo a tato odveta tak musela být kontumována v poměru 5:0 pro Jablíčka. Na druhou stranu i v případě, že by se utkání uskutečnilo, bylo o postupujícím, vzhledem k týden starému výsledku z prvního čtvrtfinále (9:1 pro Jablíčka), stejně prakticky rozhodnuto.

V poledne na sebe narazily týmy Gamblers Most a Hospoda ULITA. Gambleři před týdnem brali výhru 8:2 a tak si v tomto střetnutí víceméně pouze hlídali postup do semifinále. Zápas hraný ve velmi pohodovém a přátelském duchu nakonec skončil výhrou ULITY v poměru 6:3. Všechny góly vítězů zařídila trojice Vít Popelka (3+2), Antonín Harzer (3+0) a Stanislav Levý (0+2). Za Gamblers, v jejichž sestavě nechyběli ani dva aktuální mistři světa v malém fotbale (Ondřej Bíro v bráně a Tomáš Režný v poli), přesně pálili František Jelínek, Milan Macháček a Tomáš Režný (všichni 1+0).

Poslední čtvrtfinálovou odvetou byl zápas mezi Kosmosem a Atléticem Most. V jejich týden starém střetnutí bralo Atlético výhru 10:3 a i zde tak byly karty před odvetou rozdány celkem jasně. Ke cti Kosmosu slouží, že odvetu nezabalil a po velmi dobrém výkonu podpořeném fantastickými zákroky jejich gólmana Hynka Hartmana nakonec podlehl jednomu z největších favoritů pouze 1:4. Všechny kanadské body v barvách vítězů si rozdělila pouze dvojice hráčů a to Jakub Chábera (2+2) a Tomáš Karaus (2+1). Poslední gól sezóny za poražené vstřelil spolehlivý Cosmin Filip.

Po tomto zápase tak bylo jasno jak o postupujících, tak o tom, že letošní sezóna skončila pro týmy Hospoda ULITA, GMS Most, FC Katalánci SWAG a Kosmos. Příští neděli se tedy proti sobě v souladu s pravidly ligy postaví dvojice Atlético Most – Gamblers Most a Inseminátors FC – Jablíčka Chomutov. Ve všech čtyřech případech jde o mimořádně kvalitní celky, z nichž každý si již může dělat ambice na zlato a je jisté, že v neděli 29. října se bude na 11. ZŠ Most servírovat malý fotbal té nejvyšší úrovně.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist