Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Osek – Jednou z nejznámějších poutí na Teplicku je nesporně ta Osecká. Letos vypukne dvoudenní akce v sobotu 17. srpna, kdy program zahájí jako každý rok slavnostní průvod. Ten se v 9.30 vydá od osecké základní školy v Hrdlovské ulici. Povedou ho sličné mažoretky z duchcovského a oseckého domu dětí a mládeže, které při pochodu a tanečních kreacích doprovodí hudebníci Základní umělecké školy v Litvínově.

Mažoretky přivedou průvod k areálu cisterciáckého kláštera. Tady bude tradičně otevřený velký historický řemeslný trh. Návštěvníci mohou sledovat při práci mistry nejrůznějších řemesel. Řada jejich výrobků tu bude nabízená k prodeji. Zapojit se mohou děti i dospělí do zábavných her a soutěží a se svými vystoupeními se představí hned několik divadel. Divadlo V Pytli Petra Stolaře, Divadlo Na cestě nebo divadelní společnost Po právu.

Svým výkonem návštěvníky pouti určitě nadchne provazochodkyně Kristýna Vlčková. Přijede sklářská huť na kolečkách, zahraje skupina Gnomus a k příjemné náladě bude po oba dny na Klášterním náměstí vyhrávat kapela Reguis Band. Připravený je také tradiční večerní sobotní koncert, který v 18.30 zahájí kapela Malé Divy. Po ní vystoupí skupina Marry B a Robbie Williams revival Brno.

Příznivci vážné hudby si nenechají v 19.30 ujít Závěrečný koncert letního orchestru mladých v koncertním sále kláštera. Po oba dny budou k dispozici kolotoče, houpačky a spousta dalších atrakcí na hlavní silnici směrem od náměstí, ale i na silnici od kláštera k domu dětí a mládeže. Nebude chybět bohatý stánkový prodej a občerstvení.

V rámci doprovodných akcí se můžete potěšit výstavou bonsají v zahradě u panského domu. Do domu dětí a mládeže vás zase organizátoři pozvou na velký model železnice s vláčky. Na Lukách v Oseku bude připravená výstava vojenských historických vozidel a ani letos nebudou chybět chovatelé, kteří se pochlubí svými svěřenci v prostranství naproti lunaparku. Velkým magnetem pro dětské návštěvníky pak bude nesporně možnost svézt se historickým parním vlakem mezi Loukou u Litvínova, Osekem a Hrobem.

Neděli zahájí v 10 hodin mše svatá v oseckém kostele sv. Petra a Pavla a program letošní Osecké pouti bude druhý den pokračovat až do 17. hodiny.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací