Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa

Most - Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, ale divadelní společnost INDIGO Company nezahálí a chystá na přelom srpna a září (29. 8. – 2. 9.) divadelní festival „Za divadlem na Hněvín!“

Diváci tak mají možnost zhlédnout v jedinečných prostorách mosteckého hradu čtyři inscenace (o divadelním festivalu píšeme blíže zde). Jednou z nich je Commedia finita Viktorie Hradské. Tragikomická hra reflektuje život slavné české operní umělkyně Emy Destinnové a současně poukazuje na malost, závist a nepochopení, které ji po celý život obklopovaly. Ústřední postava – Ema Destinn – se na jevišti nikdy neobjeví. Vypovídají o ní čtyři postavy – průvodkyně jejího života: učitelka zpěvu, uklízečka, placená společnice a komorná. Ty v inscenaci INDIGO Company ztvárňuje jedna herečka Jana Trojanová.

Poprvé od vzniku hry je obohacena o živé operní vystoupení, o které se na Hněvíně postará sólistka Národního divadla v Praze Andrea Tögel Kalivodová. Za doprovodu Dua Instruma (Monika Bucharová – violoncello, Štěpán Buchar – kytara) zazní v prostorách hradu Hněvín známé árie a písně (Smetana, Dvořák, Bizet).

Naší přední mezzosopranistky jsme se zeptali, co pro ni znamená Ema Destinnová?

ANDREA: Hrdost, statečnost, víru, velmi originální osobnost, světovou umělkyni.

Chtěla byste mít, Andreo, takový život jako Emy Destinn?

ANDREA: Nechtěla, protože měla neuspokojivý život. Trable s muži, se zdravím, penězi, neuměla hospodařit. Ale chtěla bych jako ona zpívat v Metropolitní opeře v New Yorku :) .

Vystupovala jste už někdy na hradě Hněvín?

ANDREA: Nevystupovala, bude to pro mě premiéra. Ale mostecké publikum tak trochu znám. Zpívala jsem v tamějším divadle. Diváci byli skvělí, vnímaví. Věřím, že nezklamou ani na Hněvíně.

Jaké písně a árie diváci v rámci představení Commedia finita uslyší?

ANDREA: Zazní například má milovaná Habanera z opery Carmen George Bizeta, nebo třeba krásná píseň Antonína Dvořáka „V tak mnohém srdci mrtvo jest“. Prostory hradu, k tomu hudební doprovod (kytara, violoncello), těším se a srdečně zvu diváky na Hněvín.

Představení Commedia finita se uskuteční v prostorách hradu Hněvín ve čtvrtek 30. srpna od 20:00. Vstupenky je možné koupit buď v CK Čedok (tř. Budovatelů, Most), nebo na TICKET PORTAL, nebo na místě v den konání. O dalších inscenacích divadelní společnosti INDIGO Company naleznete informace na webových stránkách www.indigocompany.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist