Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik

Litvínov - Na lidi, kteří žijí na ulici nebo ve stanovém městečku u nádraží, dohlíží v mrazivých dnech strážníci litvínovské městské policie.

Bezdomovce informují o možnosti využít azylové bydlení v UNO. Sem mohou lidé přijít přespat v 19 hodin, v 7 hodin ráno musí azylovou místnost opustit. Mohou se tu umýt a dostanou čisté oblečení. Za noc v azylové místnosti zaplatí 40 Kč. Poplatek lze v mimořádných případech uhradit ze systému hmotné nouze.

Azylové bydlení ale lidé z ulice využívají jen velmi zřídka, informovali litvínovští strážníci na svém webu. Podmínkou totiž je, že uživatel nesmí být pod vlivem žádné návykové látky, tedy ani alkoholu. Navíc musí dodržovat čistotu.

Lidí bez domova je v Litvínově deset. Většina přespává pospolu ve stanovém městečku. "Strážníci kontrolují, zda jsou lidé ve stanech v mrazivých nocích v pořádku. Nabízí také horký čaj, o který ale většinou bezdomovci nemají zájem," uvedli strážníci ve svých zprávách o činnosti.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací